Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

W dniu 04 grudnia 2018r. w Teatrze Muzycznym Capitol odbyła się uroczysta gala podsumowująca XX-letnią współpracę Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu i Ochotniczych Hufców Pracy. Do wystąpień w zorganizowanej uroczystości zaproszono również Wojewodę Dolnośląskiego, Prezydenta Miasta Wrocławia, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Dyrektor DODN. Przedstawiciele w.w instytucji przybyli na uroczyste spotkanie. Młodzież z różnych Ochotniczych Hufców Pracy przygotowała program artystyczny, a uroczystość zakończyła się koncertem wokalistki Alicji Janosz.

20 lat temu, w roku 1998, policjanci Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu i pracownicy Ochotniczych Hufców Pracy spotkali się razem i ustalili zakres współpracy między jednostkami polegający na kształceniu młodzieży OHP z zakresu bezpieczeństwa.  Na wspólnym forum wypracowano zadania dla poszczególnych komend, owocem których zorganizowano I Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Policji pn. „Razem Bezpieczniej”.

Podczas kolejnych lat postanowiono poszerzyć  zakres współpracy i szkolenia, czego wynikiem w roku 2004 było podpisanie oficjalnego Porozumienia między Komendantem Wojewódzkim Policji – mł.insp. Andrzejem Matejukiem a Dolnośląskim Komendantem Ochotniczych Hufców Pracy – Bolesławem Sochą. Na mocy ww. dokumentu policjanci z całego Dolnego Śląska rozpoczęli edukację dzieci i młodzieży OHP. Każdego roku w każdym powiecie woj. dolnośląskiego policjanci przygotowują uczestników OHP do konkursu wiedzy o Policji. Na zajęciach tych młodzież, oprócz nauki, ma możliwość przebywać z funkcjonariuszami Policji oraz nauczyć się zasad ogólnego bezpieczeństwa.

Nadrzędnymi celami edukacji młodzieży OHP przez policjantów jest zasada „uczenie się to coś więcej niż siedzenie w klasie”. Wykracza ono poza naukę teoretyczną. Uczenie się dotyczy głównie zasad współżycia społecznego. W związku z tym policjanci wspierają ogólne i kompleksowe podejście do uczenia się, które obejmuje cały szereg różnych metod i warunków nauki – wiedza praktyczna, jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych oraz jak radzić sobie w sytuacjach problemowych. Wymiany, współpracy i szkolenia, jako czynniki pobudzające do rozwoju umiejętności i zdobycia wiedzy o świecie, wiedzy o morałach, normach, jak również teoretycznej wiedzy o Policji. To również możliwość wymiany doświadczeń, poznanie środowisk rodzinnych młodzieży, ich problemów oraz rozwiązywanie sytuacji kryzysowych.

W dniu 04 grudnia 2018r. w Teatrze Muzycznym Capitol odbyła się uroczysta gala podsumowująca 20 – letnią współpracę Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu z Ochotniczymi Hufcami Pracy. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście, przedstawiciele Wojewody Dolnośląskiego, Prezydenta Miasta, Marszałka Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Dyrektora DODN. Młodzież z różnych Ochotniczych Hufców Pracy przygotowała program artystyczny. Były to występy muzyczne oraz scenki rodzajowe dot. przemocy w rodzinie w związku z trwającymi Dniami Białej Wstążki przeciwko przemocy wobec kobiet.  Uroczystość zakończyła się koncertem wokalistki Alicji Janosz.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom, a młodzieży gratulujemy talentów.

Źródło: KWP Wrocław
 

 

 

Galeria

Powiązane wiadomości


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.