Zastępca Komendanta Komisariatu Policji Wrocław Leśnica spotkał się z chłopcami, którzy odnieśli na Komisariat znaleziony portfel. W środku była gotówka, lekarskie skierowanie, karty płatnicze i dokumenty tożsamości. Właściciel mógłby mieć sporo problemów, gdyby chłopcy nie podnieśli portfela i nie odnieśli go prosto na Komisariat. W podziękowaniu za prawidłową postawę otrzymali od funkcjonariuszy policyjne upominki.

Na Komisariat Policji Wrocław Leśnica przyszło trzech młodych chłopców. Było tuż po godzinie 12:00. Najmłodszy z nich, 11-letni Mikołaj powiedział Oficerowi Dyżurnemu, że przed chwilą znaleźli skórzany portfel. Zauważyli go wraz z bratem i kolegą, gdy przechodzili obok parkingu. Podnieśli go i postanowili odnieść na komisariat. Przekazali znalezisko policjantowi, który podziękował im w imieniu właściciela. Był to damski, skórzany portfel. W środku, oprócz gotówki, znajdowały się dokumenty oraz karty płatnicze. Było też lekarskie skierowanie, tabletki oraz prywatne zdjęcia. Policjanci od razu zajęli się ustalaniem kontaktu do właścicielki. Szybko pozyskali do niej numer telefonu. Okazało się, że jest teraz w innym mieście. Potwierdziła policjantom, że zgubiła portfel. Ucieszyła się na wiadomość, że może go odebrać na Komisariacie Policji.

Z chłopcami spotkał się Zastępca Komendanta Komisariatu Policji Wrocław Leśnica nadkom. Jarosław Przeor. Podziękował im za prawidłową postawę, podkreślając fakt, że pomogli komuś uniknąć zagrożenia. Ktoś mógłby bowiem wykorzystać dokumenty i karty płatnicze, znajdujące się w portfelu. W środku było też ponad 200 złotych w gotówce. Właścicielka uniknie również procedury blokowania kart płatniczych i czasochłonnego wyrabiania nowych dokumentów tożsamości, które były w środku. Oficer, dziękując chłopcom, przekazał im policyjne upominki.

O bezpieczeństwie dokumentów można przeczytać na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Zachęcamy do zapoznania się z kilkoma poradami, przygotowanymi wspólnie przez Biuro Informacji Kredytowej i Komendę Główną Policji.

Bezpieczeństwo dokumentów. Wszystko, co powinieneś wiedzieć...

st. sierż. Dariusz Rajski

 

 

Powiązane wiadomości


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.