W ostatnią sobotę odbyła się inauguracja Wrocławskich Igrzysk Seniorów, podczas której odbyły się zawody nordic walking o Puchar Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu. W wydarzeniu uczestniczyły setki mieszkańców miasta, nie tylko w wieku senioralnym. Zapraszamy do przeczytania relacji z tego wydarzenia.

11 maja we wrocławskim Parku Zachodnim, tuz przy Hali Orbita, odbyła się inauguracja Wrocławskich Igrzysk Seniorów, współorganizowanych przez Komendę Miejską Policji. Już na dzień dobry uczestnicy byli przywitani świetnymi warunkami pogodowymi. Aura sprzyjała nie tylko uczestnictwu w zawodach ale również w innych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów. A atrakcji było wiele m.in. stoiska profilaktyczne, punkt informacyjny dla osób chcących wstąpić w szeregi policji, czy stanowisko z oryginalną wojskową grochówką.

Wydarzenie zainaugurował występ Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji. Muzycy w mundurach zagrali znane światowe przeboje. Dzięki temu część z uczestników mogła rozpocząć swoją rozgrzewkę nie od statycznego rozciągania, a od tańca. Policyjna orkiestra kolejny raz pokazała swój talent, nie tylko w wykonywaniu pieśni reprezentacyjnych.

Po muzycznym przywitaniu i zapisach uczestników, rozpoczął się inauguracyjny Bieg o Puchar Prezydenta Wrocławia. Zawodnicy musieli pokonać 4,5 kilometra biegnąc przez urokliwy Park Zachodni. Tuż po biegu prezydenckim, na starcie kolejnej rozgrywki stanęło ponad 100 uczestników. Rozpoczynali oni walkę o Puchar Komendanta Miejskiego Policji w nordic walking. Jako, że stawka należała do wysokich, determinacja zawodników również stała na odpowiednim poziomie. Po większości seniorów widać było, że nie przyszli jedynie na sobotni spacer po parku.

Zawodnicy mieli do pokonania dystans 3,5 kilometra, a trasa została wytyczona malowniczymi alejkami wrocławskiego parku. Już po starcie można było zauważyć, że część uczestników przygotowywała się do imprezy od dłuższego czasu. Niejeden nastolatek mógłby pozazdrościć seniorom kondycji fizycznej. Najszybszy zawodnik pojawił się na mecie już po kilkudziesięciu minutach!

Na wszystkich uczestników, którzy dotarli do mety wyścigu, oczekiwali funkcjonariusze z wrocławskiej komendy miejskiej, którzy wręczali unikalne, pamiątkowe medale. Na zwycięzców swoich kategorii wiekowych czekały również lśniące puchary, które miał zaszczyt wręczyć Komendant Miejski Policji we Wrocławiu insp. Maciej Januszkiewicz wraz z Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem.

Na twarzach zwycięzców widać było nie tylko dumę z wygranej, ale przede wszystkim radość z uczestnictwa w tak przyjemnej imprezie. Zawody te nie tylko integrowały środowisko seniorów, ale również były doskonałą okazją do przekazania ich uczestnikom informacji, na temat prowadzonych przez policję działań profilaktycznych. Funkcjonariusze na przygotowanych wcześniej stanowiskach odpowiadali seniorom na nurtujące ich pytania z zakresu bezpieczeństwa osobistego, czy też ruchu drogowego. Policjanci przekazywali też materiały profilaktyczne z zasadami, których powinno się przestrzegać, żeby nie paść ofiarą oszustw na tzw. „wnuczka” lub „policjanta”.

Sobotnia impreza, to nie ostatnie wydarzenie organizowane przez Komendę Miejską Policji we Wrocławiu, skierowane do wrocławskich seniorów. Policjanci bowiem cyklicznie spotykają się z seniorami m.in. w ramach Wrocławskiej Akademii Bezpiecznego Seniora, czy też wielu innych wydarzeń i konferencji.

sierż. Krzysztof Marcjan
 

 

zdjęcia dzięki uprzejmości Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego

Powiązane wiadomości