Auta kombi – co warto o nich wiedzieć?

Samochody typu kombi są obecnie bardzo popularne i kupowane chętnie również w Polsce. Co dokładnie kryje się pod terminem „kombi”? Kiedy warto zdecydować się na samochód z taką wersją nadwozia? W końcu, jakie kombi będzie najlepsze? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Przy wyborze odpowiedniego samochodu musimy zwrócić uwagę na szereg czynników. Niezależnie od tego, czy zamierzamy kupić auta klasy premium czy też interesują nas tańsze modele, w takim przypadku należy także zdecydować o ich wersji nadwozia.

Jedną z propozycji są auta kombi, które aktualnie w swojej ofercie posiada wiele marek samochodowych, na przykład możemy kupić Volvo kombi – są to samochody klasy premium, które są w stanie zapewnić użytkownikom maksymalny komfort.

Czym jednak dokładnie jest kombi samochód? Jakie są jego główne zalety oraz wady? Gdzie można kupić auta luksusowe typu kombi? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami przygotowanymi przez salon samochodów luksusowych.

Auta kombi – definicja

Zacznijmy od podstaw, a mianowicie od tego, czym dokładnie są samochody kombi, w tym samochody luksusowe tego typu.

Kombi to rodzaj nadwozia samochodu osobowego, które cechuje się wydłużoną tylną częścią, która przeznaczona jest głównie do przechowywania większej ilości bagażu. W porównaniu z wersją nadwozia hatchback wysokość kabiny w samochodach kombi nie ulega obniżeniu.

Kombi posiadają też najczęściej po pięć drzwi, trzy szyby oraz mogą posiadać relingi dachowe, które umożliwiają zamontowanie dodatkowego bagażu – takie auta premium pozwalają wtedy na przewiezienie rowerów czy nart.

Pierwsze samochody marki premium typu kombi zaczęły powstawać na początku lat ubiegłego wieku, ale ich popularność przypada głównie na lata pięćdziesiąte do siedemdziesiątych. Aktualnie praktycznie każda klasa premium posiada w swojej ofercie auta w kombi.

Auta kombi – zalety i wady

Samochody premium w kombi posiadają zarówno określone zalety, jak i wady, dlatego też warto je sprawdzić, gdy poszukujemy Volvo nowe czy samochody Volvo używane w tej wersji.

Wobec tego wtedy, gdy zastanawiamy się nad tym, czy kupić nowe czy luksusowe samochody używane, warto poznać główne parametry pojazdów kombi.

Zalety aut kombi:

  • dużo przestrzeni do przechowywania – doskonałe dla rodzin z dziećmi, osób prowadzących własne biznesy, części podróżujących

  • wiele modeli nowych i używanych – dostępne w niższych cenach oraz jako marki premium samochody dla najbardziej wymagających

  • dostępne w wielu wariantach do wyboru – auta typu kombi posiada obecnie w ofercie niemalże każdy producent

  • przystępne koszty na części – możemy kupić niedrogo części samochodowe Volvo, ponieważ kombi to popularne pojazdy

Wady aut kombi:

  • wymiary auta kombi – ze względu na większe wymiary auto kombi jest bardziej kłopotliwe w manewrowaniu i parkowaniu

  • większe spalanie – duże gabaryty pojazdu i jego większy ciężar przekładają się na wyższe koszty jego eksploatacji

  • na ogół wyższe koszty zakupu – chociaż bez problemu kupimy auta kombi do 20 tys., do jednak ceny tych pojazdów są wyższe niż za mniejsze modele

Auta kombi – gdzie można je kupić?

Chcesz kupić auto w kombi? Możesz zdecydować się na model nowy albo używany, czyli od poprzedniego właściciela.

Gdy chcesz kupić nowy pojazd, odwiedź dobre salony samochodowe Łódź czy w innym mieście. Tam można skorzystać także z atrakcyjnych rabatów – wyprzedaż rocznika czy inna wyprzedaż samochodów.

Druga propozycja to auto używane – takie auta Volvo kombi kupimy także w salonach samochodowych. To tam zrobimy zakupy najbezpieczniej – części Volvo są dokładnie sprawdzane, przeprowadzana jest niezbędna naprawa Volvo, a klient otrzymuje gwarancję na używane auto. Dodatkowo, można otrzymać też zniżki na Volvo części i skorzystać z dodatkowych udogodnień – finansowanie, ubezpieczenie na miejscu.