Zakupy w markecie budowlanym lub sklepie z wyposażeniem łazienki mogą przyprawić o zawrót głowy, ze względu na ogrom proponowanych produktów. Wanny, kabiny prysznicowe, umywalki, toalety, meble łazienkowe- remont lub wykończenie surowej łazienki wymaga od nas wybrania wyposażenia na najwyższym poziomie.

Niebagatelne znaczenie mają warunki, którymi dysponujemy. Jeśli nasza łazienka to pomieszczenie liczące ledwie kilka metrów kwadratowych, należy zrobić wszystko, aby była tak funkcjonalna jak to tylko możliwe. Małe łazienki wymagają małych pryszniców. Kabiny prysznicowe 80x80 to idealne wręcz rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwia aranżację małometrażowej łazienki.

Przewaga prysznica nad wanną

Wanna to bardzo popularne rozwiązanie, które jednak coraz częściej zastępujemy kabiną prysznicową. Z czego to wynika? Głównie przeważają względy praktyczne, które w przypadku prysznica są niezwykle widoczne.

Po pierwsze, prysznic jest zdecydowanie szybszym i sprawniejszym sposobem na zachowanie odpowiedniego poziomu higieny osobistej. Przeciętny prysznic zajmuje nam zaledwie kilka minut, podczas gdy kąpiel w wannie może potrwać nawet kilkukrotnie dłużej. Wzięcie szybkiego, zimnego prysznica może pozytywnie wpłynąć na nasze samopoczucie, podobnie jak w przypadku wieczornego, ciepłego prysznica, który zmywa z nas trudy ciężkiego dnia.

Po drugie, branie prysznica zamiast kąpieli w wannie pełnej wody może pozytywnie wpłynąć na kondycję naszego domowego budżetu. Prysznic to nawet trzykrotna oszczędność pieniędzy z tytułu zużywania wody, dlatego tak chętnie zaopatrujemy się w szklane kabiny prysznicowe.

Po trzecie, kabina prysznicowa bez brodzika to rozwiązanie, które pomaga rozwiązać problemy osobom, które codziennie borykają się z wykonywaniem najprostszych czynności. Są to w dużej mierze osoby w podeszłym wieku lub niepełnosprawne, które niestety bez pomocnej pary rąk nie są w stanie samodzielnie się umyć. Z pomocą przychodzą nowoczesne prysznice, które nie posiadają niebezpiecznych, wysokich krawędzi, a wjazd do ich wnętrza na wózku inwalidzkim jest możliwy do zrealizowania.

Kolejną bardzo ważną zaletą kabiny prysznicowej jest jej uniwersalność. Szczególnie chodzi tutaj o kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem, które znacznie bardziej ułatwiają nam codzienne życie. Brodzik może służyć jako alternatywa dla tradycyjnej wanny; kąpiel małych dzieci lub pupili staje się prosta i przyjemna. Posiadając brodzik możemy również użyć go jako prowizorycznej, ręcznej pralni, dzięki czemu możemy szybko przeprać kilka potrzebnych rzeczy bez włączania pralki.

Wybierz kabinę prysznicową do swojej łazienki

Kabiny prysznicowe – na co warto zwrócić uwagę?

Odpowiedni prysznic to nie tylko nowoczesny, stylowy design, ale również dobre parametry techniczne. Kupując kabinę należy odpowiednio wcześniej zmierzyć miejsce, w którym docelowo ma znajdować się nasz prysznic. Mała łazienka i mały prysznic nie oznaczają niekomfortowych pryszniców, które staną się udręką. Kwadratowe kabiny prysznicowe 80x80 narożne idealnie dbają o naszą wygodę, pomimo tego, że nie zajmują nawet metra kwadratowego. Szklane ścianki kabiny dodatkowo nie przytłaczają, a wręcz przeciwnie- korzystnie wpływają na ogólny odbiór pomieszczenia.

Natomiast jeśli metraż naszej łazienki nie ogranicza naszych wizji dotyczących aranżacji jej wnętrza, możemy pozwolić sobie na nieco awangardowe pomysły. Szklana kabina prysznicowa przyścienna lub wolnostojąca idealnie dopełniają nowoczesne pomieszczenia, jednocześnie dając nam niesamowity komfort podczas użytkowania.