Policjanci, śledząc doniesienia w mediach społecznościowych, mówiące o mężczyźnie zaczepiającym pasażerów w tramwajach, podjęli skuteczne czynności w celu ustalenia tożsamości tej osoby. W związku z prowadzonymi czynnościami, funkcjonariusze zwracają się do osób, które czują się pokrzywdzone o zgłaszanie na Policji wszystkich przypadków związanych z przestępstwami lub wykroczeniami, popełnianymi w środkach komunikacji zbiorowej. Wówczas możliwe będzie wykonanie dalszych czynności w sprawie.

W związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych informacjami, dotyczącymi mężczyzny, który zaczepia pasażerów w środkach komunikacji zbiorowej, wrocławscy policjanci od razu podjęli czynności w tej sprawie. Już pod koniec października br. funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny, a także miejsce jego pobytu. Rozmawiali z nim też na temat tego typu zdarzeń , a teraz zwracają się do osób, które mogą czuć się pokrzywdzone w tych sprawach, aby zgłaszały Policji wszelkie przypadki, mogące nosić znamiona przestępstwa albo wykroczenia. Wówczas możliwe będzie wykonanie dalszych czynności w sprawie.

Z otrzymywanych sygnałów wynikało, że mężczyzna ten miał być nachalny, nagabywać osoby korzystające z komunikacji miejskiej, a nawet naruszać nietykalność osobistą w postaci np. opluwania osób. Wszystkich pokrzywdzonych w wyniku jego zachowania prosimy o kontakt z Komisariatem Policji Wrocław Krzyki pod numerem telefonu 71 782 46 00  lub 71 782 46 01.

 

st. sierż. Dariusz Rajski