Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 26-letni obywatel Ukrainy, który kierował autem, będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna doprowadził też do kolizji z innym pojazdem na terenie Kątów Wrocławskich. Został zatrzymany przez policjantów wrocławskiej drogówki. Grozić mu teraz może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Chwilę po godzinie 20.00 w Kątach Wrocławskich doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Na miejsce niezwłocznie zostali skierowani funkcjonariusze wrocławskiego Wydziału Ruchu Drogowego. Mundurowi ustalili, że w kolizji brały udział osobowa Skoda i Kia. Kierujący Skodą nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, a także nie zachował odpowiedniej odległości od pojazdu poprzedzającego i doprowadził do kolizji. Prawdopodobnie przyczyną jego braku uwagi na drodze był krążący w jego organizmie alkohol – jak ustalili policjanci sprawca zdarzenia, 26-letni obywatel Ukrainy, był nietrzeźwy. Mężczyzna miał ponad 1.8 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki zatrzymali jego prawo jazdy, a jego samego przewieźli do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Będzie musiał odpowiedzieć nie tylko za jazdę w stanie nietrzeźwości, ale też za spowodowanie kolizji drogowej. O konsekwencjach tych czynów zdecyduje teraz sąd. W świetle obowiązujących przepisów grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Dariusz Rajski