Jeżeli jesteś przedsiębiorcą z całą pewnością wiesz, jaka ciąży na tobie odpowiedzialność – musisz bowiem zadbać o wiele aspektów i dążyć do sukcesu, wybierając wyłącznie najlepsze środki. Jednym z wyborów, jakie musisz podjąć, jest miejsce, w którym będziesz wykonywać swoje zadania – jeżeli prowadzisz małą firmę, startup albo jesteś freelancerem, doskonałym rozwiązaniem dla ciebie może okazać się małe biuro do wynajęcia. Sprawdźmy czy takie rozwiązanie jest wartościowe i jakie są jego zalety oraz wady.

Małe biuro do wynajęcia, czyli duży komfort i małe koszty

Prowadzenie działalności w pojedynkę nie jest proste, jednak jak najbardziej możliwe, a szczególnie w sytuacji, gdy ma się do dyspozycji wysokiej jakości przestrzeń do pracy. Taką przestrzenią może być właśnie małe biuro do wynajęcia, które choć nie będzie ogromne jeżeli chodzi o dostępną przestrzeń, to w zupełności ci wystarczy. Bo warto wiedzieć, że mówiąc „małe”, nie myślimy wcale o klitce, ale powiedzmy o biurze wielkości 25-40 mkw, co jest wielkością bardzo rozsądną jak na jednoosobową działalność.

Takie małe biuro do wynajęcia jest bardzo przyjemne w aranżacji – możesz zainwestować w wysokiej klasy biurko i wygodny fotel obrotowy, a nawet wstawić mały regał czy komfortowy fotel dla odwiedzających cię klientów i partnerów biznesowych. Zmieszczą się tutaj wszystkie niezbędne sprzęty, a ty zyskasz możliwość poczucia się jak u siebie w domu. Co więcej – będziesz mieć dostęp do kuchni czy toalety, co jest niezwykle istotne podczas wielogodzinnej pracy.

Oczywiście musisz również pamiętać o kilku rzeczach, związanych przede wszystkim z aranżacją takiego małego biura. Najlepiej jest stworzyć wystrój o jasnych kolorach, które będą optycznie powiększać przestrzeń, a także zadbać o odpowiednie oświetlenie przestrzeni – wtedy małe biuro do wynajęcia będzie wyglądało na jeszcze większe. Pamiętaj również o tym, aby sprzątać swoją małą przestrzeń – wszelki nieporządek może spowodować, że w biurze pojawi się rozgardiasz, który na tak niewielkiej powierzchni będzie bardzo dobrze widoczny i obniży komfort Twojej pracy.

Czy są wady?

Oczywiście, jak we wszystkim – małe biuro do wynajęcia nie jest rozwiązaniem dla tych przedsiębiorców, którzy chcą pracować na jednej powierzchni z kilkoma osobami. Warto też dodać, że aranżacja takiej przestrzeni nie musi być łatwa, podobnie jak maksymalne jej wykorzystanie – każdy niewielki błąd może sprawić, że w biurze będzie niewiele miejsca, co również będzie nie bez znaczenia pod kątem komfortu.

Na co zwrócić uwagę, wybierając małe biuro do wynajęcia?

Jeżeli chcesz, aby twoja przestrzeń do pracy w stu procentach spełniła oczekiwania, powinieneś również zwrócić uwagę na to, co oferuje ci wynajmujący – może to mieć wpływ na komfort i funkcjonalność przestrzeni. Sprawdź zatem czy:

  • otrzymasz do swojej dyspozycji możliwość dowolnego zaaranżowania przestrzeni biurowej i tym samym stworzenia takich warunków do pracy, o jakich marzysz,
  • będziesz mieć dostęp do miejsc parkingowych poza biurem, a także skorzystasz z nowoczesnych systemów zabezpieczeń czy klimatyzacji,
  • lokalizacja jest odpowiednia i np. twoi klienci nie będą mieli problemu, by do ciebie dotrzeć,
  • standard – zarówno biur, jak i budynku – jest na tyle wysoki, by twoja firma mogła zyskać należny ci prestiż,
  • będziesz mieć możliwość skorzystania z dodatkowych usług telekomunikacyjnych, dzięki którym będziesz mógł korzystać np. z telefonu czy internetu od najlepszych dostawców.

Wszystko to ma bardzo duży wpływ na to, jak będzie ci się pracowało w twoim małym biurze do wynajęcia. A to z kolei będzie miało przełożenie na efektywność i oczywiście skuteczność w dążeniu do upragnionego sukcesu biznesowego!

Małe biuro do wynajęcia – czy warto?