Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Od kiedy człowiek zorientował się, że poprzez konkretne zachowania, takie jak uprawianie sportu, czy odpowiednia dieta może wpływać na to, jak wygląda, zaczął stosować te zachowania w swoim codziennym życiu po to, aby uzyskać konkretne efekty. Dobrze dobrane programy ćwiczeń oraz odpowiednio skomponowane jadłospisy potrafią zmienić nasze życie o sto osiemdziesiąt stopni. I nie są to puste słowa. Jeśli uważamy, że nasze ciało i umysł niekoniecznie dobrze się czują, warto pomyśleć o tym, jak możemy to zmienić.

  1. Ketogeniczny strzał w dziesiątkę
  2. Najpierw pytania, potem dieta
  3. Zalety i zyski

Ketogeniczny strzał w dziesiątkę

Jedną z propozycji, którą możemy rozpatrzeć pod kątem zmiany jakości codziennego trwania, jest dieta ketogeniczna. Na czym ona polega? Otóż powoduje ona, że organizm przestawia się na produkcję energii z tłuszczu zgromadzonego w naszym organizmie, w wyniku czego chudniemy. Poziom insuliny we krwi mocno spada, a spalana jest nasza tkanka tłuszczowa. Jednym z najprostszych sposobów wejścia w ketozę jest post, ale przecież nie można pościć cały czas, bo to na dłuższą metę niezdrowe, a nawet niebezpieczne dla organizmu. Ketony, będące podstawą tej diety, są produkowane wówczas, gdy spożywamy małe partie węglowodanów i umiarkowane ilości białka. Wytwarzane w wątrobie stają się podstawowym paliwem dla naszego mózgu, który pożera olbrzymie ilości energii każdego dnia.

Najpierw pytania, potem dieta

W momencie, w którym organizm produkuje duże ilości ketonów, następuje ketoza. Przeciwwskazaniem do stosowania tej diety może być karmienie piersią, nadciśnienie oraz cukrzyca – w tych trzech przypadkach należy skonsultować się z lekarzem. Także zdrowe osoby przed wprowadzeniem diety, która całkowicie zmieni ich sposób odżywiania i styl życia, powinny zasięgnąć porady. Uchroni to nas przed przykrymi niespodziankami, które mogą nas nieprzyjemnie zaskoczyć. Zdrowie jest najważniejsze – co do tego nie trzeba chyba nikogo specjalnie przekonywać.

Zalety i zyski

Do zalet diety ketogenicznej należą: utrata wagi, cofnięcie się cukrzycy typu drugiego, większe skupienie umysłowe, a także zwiększona aktywność fizyczna. Warto więc spróbować wejść w tę dietę tak, aby z tych wszystkich dobrodziejstw móc, jak najszybciej skorzystać. Ograniczenie białek, węglowodanów, picie dużych ilości wody oraz uzupełnianie elektrolitów powinno dać dobre efekty. Tłuszcz będzie się spalał o wiele szybciej, a my zyskamy więcej siły, zarówno fizycznej, jak i umysłowej. Szczegółowe omówienia postępowania w przypadku tej diety znajdziecie w sieci. Konsultacja z lekarzem dietetykiem też nie zaszkodzi. Powodzenia!

Dobra dieta czyni cuda