Wrocławscy policjanci chwile przed godziną 19.00, zwrócili uwagę na kierującego niestosującego się do znaków, wyznaczających kierunek jazdy. Popełnione wykroczenie było tylko początkiem większych problemów 35-latka. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami kategorii B, a ponadto jego pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo może grozić teraz kara pozbawienia wolności do 2 lat

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, reagując na wszelkie zachowania niezgodne z prawem, zwrócili uwagę na kierującego osobowym Renault, który pomimo znaku, który nakazywał mu zawrócenie, skręcił lewo. Mundurowi postanowili porozmawiać z kierującym o popełnionym wykroczeniu i dowiedzieć się co było tego przyczyną.

Często bywa tak, że przewinienie w ruchu drogowym jest najmniejszym zmartwieniem osób prowadzących pojazdy. Zazwyczaj kontrola drogowa trwa kilka minut, jednak w tym przypadku było inaczej. Policyjne kartoteki wykazały bowiem, że mężczyzny w chwili kontroli, nie powinno być za kierownicą, ponieważ miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami. Jakby tego było mało, jego pojazd nie powinien się poruszać po drogach, gdyż nie miał aktualnych badań technicznych.

Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i zakazali dalszej nim jazdy. 35-latek za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym, natomiast za naruszenie artykułu 180a Kodeksu karnego, czyli kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień odpowie przed sądem. Zgodnie z aktualnymi przepisami grozić mu może kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Paweł Noga