Tym razem funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, z uwagi na wyjątkową sytuację w kraju i na świecie, zorganizowali specjalną zbiórkę krwi pod nazwą ,,#koronaKrwi’’. Akcja rozpocznie się o godzinnie 8.00 w dniu 1 kwietnia 2020 roku, bezpośrednio przy budynku wrocławskiej Policji przy ul. Sołtysowickiej 21. Krew oddać będzie można w specjalistycznym ambulansie obsługiwanym przez pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Bezpośrednio po zbiórce, ten najcenniejszy w świcie płyn, zostanie przekazany dla osób objętych epidemią. Mundurowi serdecznie zapraszają do udziału w tym szczytnym przedsięwzięciu.

W środę, 1 kwietnia 2020 r., obok budynku Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu przy ul. Sołtysowickiej 21, stanie mobilny punkt poboru krwi. Wszystko za sprawą wrocławskich policjantów, którzy reagując na sytuację w kraju i na świecie, postanowili zorganizować specjalną zbiórkę krwi pod nazwą ,,#koronaKrwi’’.

Każda osoba chcąca oddać krew, wypełni specjalny formularz i odda najpierw odrobinę krwi do analizy, a następnie przejdzie badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, pozostanie już oddać najcenniejszy dar ratujący życie - własną krew. Akcja honorowego oddawania krwi odbywać się będzie w specjalistycznym ambulansie obsługiwanym przez pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

Następnie zebrana krew, zostanie przekazana dla osób objętych obecną epidemią.

Mundurowi serdecznie zapraszają do udziału w tym szczytnym przedsięwzięciu.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak