Atrakcyjne wynagrodzenie – co to właściwie znaczy?

Dla jednych może to być 3 tysiące, dla innych 5 tysięcy, a dla jeszcze innych – 10 tysięcy. Określenie „ atrakcyjne wynagrodzenia” dla każdego będzie więc oznaczało inną kwotę. Jak więc przeglądać oferty pracy, kiedy nie ma podanej konkretnej miesięcznej pensji, a jedynie zapewnienia o konkurencyjnym wynagrodzeniu?

Jak szukać, żeby dobrze trafić?

Myślisz o zmianie, ale nie wiesz czy w swoim zawodzie mógłbyś liczyć na wyższe wynagrodzenie? Oferty pracy nie zawierają informacji finansowych? Skorzystaj więc z kalkulatora wynagrodzeń w serwisie Pracuj.pl i sprawdź ile zarabiają osoby z Twojej branży. Możesz również skorzystać z zaawansowanego wyszukiwania i dowiedzieć się jak wyglądają zarobki w Twoim mieście. To doskonałe rozwiązanie przed pójściem na rozmowę kwalifikacyjną, aby wiedzieć czy oferowane wynagrodzenie nie jest za niskie w stosunku do Twoich kompetencji.

Atrakcyjne wynagrodzenie, czyli jakie?

Atrakcyjne wynagrodzenie to pojęcie subiektywne, dlatego dla każdej osoby będzie to zupełnie inna kwota. Ważne jest to, żebyś wiedział to co oznacza dla Ciebie. Na wynagrodzenie powinno mieć wpływ:

  • Zaangażowanie – to oczywiste, że osoba, która wkłada w wykonywane obowiązki spory wysiłek, powinna zostać za to odpowiednio wynagrodzona. To samo dotyczy sytuacji, kiedy z powodu choroby innego pracownika, przejmujesz część jego obowiązków. Jeśli nie otrzymujesz za to rekompensaty w postaci premii czy wolnego czasu, wiesz, że zostałeś potraktowany niesprawiedliwie.
  • Doświadczenie i osiągnięte sukcesy – masz ponad 10 – letnie doświadczenie na danym stanowisku, a okazuje się, że zarabiasz tyle samo, co osoba, która dopiero zaczęła pracę? W takiej sytuacji powinieneś negocjować podwyżkę, a jeśli Twój wniosek zostanie odrzucony, może czas na zmianę miejsca pracy?
  • Benefity – nie dostałeś podwyżki o którą prosiłeś, ale otrzymujesz różne benefity w postaci karty przedpłaconej, karnetu na siłownię czy prywatnej opieki zdrowotnej? Pamiętaj więc, że wszelkiego rodzaju dodatki również przemawiają za atrakcyjnością wynagrodzenia.

Jeśli uważasz, ze Twoje wynagrodzenie jest nieadekwatne do doświadczenia, stażu pracy czy osiągnięć, to spróbuj negocjować podwyżkę. Jeśli jednak będziesz chciał poszukać lepiej płatnego zajęcia, w serwisie Pracuj.pl znajdziesz obecnie ponad 75 tysięcy ofert pracy. Co ważne, możesz skorzystać z rekrutacji w zdalnej formie – bez wychodzenia z domu.