Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających, a w jego mieszkaniu oprócz różnego rodzaju narkotyków, znaleźli też przedmioty, które mogą pochodzić z kradzieży. Wszystko zaczęło się od tego, że mundurowi idąc jedną z ulic Śródmieścia, usłyszeli krzyki kobiety. Od razu weszli do pobliskiej kamienicy, aby sprawdzić, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Okazało się, że pomoc nie jest potrzebna, ale znajdujące się wewnątrz osoby, nie zachowują się zgodnie z prawem.

Zdarzanie miało miejsce przed godziną 3.00 w nocy, na terenie wrocławskiego Śródmieścia. Mundurowi pionu prewencji z miejscowego komisariatu, patrolując jedną z ulic usłyszeli krzyki kobiety. Nie czekając ani chwili, weszli do pobliskiej kamienicy, aby sprawdzić z którego mieszkania dochodził hałas i czy ktoś nie potrzebuje pomocy.

Szybko okazało się, że pomoc nie jest potrzebna, ale podczas tej interwencji policjanci zauważyli w mieszkaniu narkotyki. Dokładne przeszukanie pomieszczeń doprowadziło do zabezpieczenia sporej ilości marihuany, metamfetaminy, heroiny, a także blisko 100 gram dopalaczy. Z zabezpieczonych narkotyków można byłoby uzyskać po podziale ponad 3000 porcji środków o odurzających.

Zatrzymany został w tej sprawie 48-letni mieszkaniec Wrocławia, który będzie musiał także wytłumaczyć, skąd w jego mieszkaniu znalazły się telefony, nawigacje samochodowe oraz aparaty fotograficzne, mogące pochodzić z kradzieży.

Mężczyzna trafił prosto do policyjnego aresztu i o jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Wrocławscy policjanci sprawdzili w systemach informatycznych zabezpieczone sprzęty elektroniczne i okazało się, że jeden z nich figurował, jako utracony w wyniku kradzieży. Czynności są nadal kontynuowane i obecnie funkcjonariusze poszukują osób pokrzywdzonych, które nie zgłosiły jeszcze faktu kradzieży, a rozpoznają znajdujące się na zdjęciach poniżej przedmioty. W związku z tym, policjanci zwracają się z prośbą o kontakt pod numerami telefonów 47 87 141 20 lub całodobowo 47 87 143 58, 47 87 132 90, albo osobiście w Komisariacie Policji Wrocław Śródmieście przy ul. Grunwaldzkiej 6.

asp. szt. Łukasz Dutkowiak 

 

 

Powiązane wiadomości