Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Narożniki z funkcją spania, czym się kierować przy wyborze?

Narożniki są obecnie bardzo popularnym rozwiązaniem w aranżacji wnętrz. Umożliwiają one optymalne wykorzystanie przestrzeni wypoczynkowej, a także pozwalają stworzyć doskonałe miejsce do komfortowego snu, nawet dla dwojga dorosłych osób.

Jak wybrać konkretny mebel tego typu, aby spełnić wszelkie oczekiwania pod kątem estetyki i ergonomii? Na co najbardziej należy zwrócić uwagę?

Jak wybrać komfortowy i funkcjonalny narożnik z funkcją spania?

Dostępne w sklepach meblowych narożniki rozkładane z funkcją spania posiadają wiele bogatych możliwości. Mechanizm, który odpowiedzialny jest za zamianę kanapy w mebel do wygodnego snu, nie ma wpływu na jego wygląd.

Wybierając konkretny narożnik do salonu lub innego pomieszczenia, należy zwrócić uwagę na wiele bardzo ważnych aspektów, które decydują o ergonomii i wygodzie użytkowania. Trzeba przede wszystkim dokładnie sprawdzić:

  • wymiary narożnika, przed i po rozłożeniu,
  • rodzaj wypełnienia powierzchni spania oraz siedziska,
  • tkanina obiciową, jej cechy użytkowe oraz łatwość czyszczenia,
  • głębokość siedziska, zagłówki i wsparcie dla pleców.

Istotny jest także sam mechanizm rozkładania, który bardzo ważny jest w szczególności dla osób, które będą często użytkować taki mebel do spania.

Szybki i wygodny mechanizm rozkładania kanapy.

Narożniki zaprojektowane z funkcją spania wyposażone są w specjalny mechanizm, umożliwiający szybką zamianę mebla w wygodne miejsce do snu. Komfortowe mechanizmy, takie jak DL albo PUMA wykorzystują dodatkową przestrzeń wysuwaną oraz siedzisko do tego, aby stworzyć obszerne miejsce do spania.

Mebel po rozłożeniu nadal zachowuje swoją estetykę, ale zyskuje dodatkową funkcjonalność. Podczas poszukiwań konkretnego modelu w sklepie meblarskim, należy sprawdzić płynność działania mechanizmu rozkładania, łatwość jego obsługi oraz komfort, jaki zapewnia łóżko po rozłożeniu.

Kanapy na zamówienie wpisane w wystrój wnętrza.

Dostępne na polskim rynku narożniki mogą być zaprojektowane w różnych formach i kształtach. Dodatkowo ich obicia i elementy ozdobne są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu bez problemu można dopasować kanapę do stylu nowoczesnego albo tradycyjnego.

Praktycznie wszystkie rozkładane narożniki z funkcją spania, wyglądają jak klasyczne odpowiedniki, które nie mają możliwości rozkładania. Profesjonalne firmy, które oferują kanapy na zamówienie, mogą wykonać meble tapicerowane wraz z indywidualnym dopasowaniem dodatkowych funkcjonalności.

W ten sposób bardzo łatwo będzie można zaprojektować komfortowy szezlong, który będzie miał wydłużony podłokietnik oraz miejsce do siedzenia dla kilku osób. Mebel może być zaprojektowany w stylu skandynawskim, glamour albo każdym innym, tak aby idealnie pasował do wnętrza pokoju dziennego, eleganckiego salonu albo sypialni.

Wybierając narożnik na indywidualne zamówienie, mamy także możliwość dużego wyboru różnych tkanin i kolorów, zaczynając od tych uniwersalnych szarych i beżowych, a kończąc na eleganckiej czerni czy granacie. Dopełnieniem takiego mebla będą dekoracyjne przeżycia oraz pikowania.