Na ulice Wrocławia wyjechał autobus sygnowany hasłem: „Nie zwlekaj! Jedź z nami!”. To efekt współpracy Fundacji Cancer Fighters i MPK Wrocław, która ma celu zachęcanie mieszkańców Wrocławia do systematycznych badań, które mogą uratować życie. Profilaktyka to bowiem najskuteczniejsza forma walki z nowotworami.

  • W walce z nowotworami ważna jest profilaktyka

    W walce z nowotworami ważna jest profilaktyka /fot. MPK Wrocław


– Odkąd rak odebrał najbliższą mi osobę, tematyka profilaktyki antynowotworowej jest mi szczególnie bliska – mówi prezes MPK Krzysztof Balawejder. – MPK to nieodłączny element życia wrocławian, dlatego chcemy i musimy być odpowiedzialni społecznie. Wszelkimi dostępnymi nam środkami zachęcamy mieszkańców do profilaktyki, do troski o własne zdrowie. Można śmiało stwierdzić, że nasze pojazdy są nie tylko środkami komunikacji, ale również środkami masowego przekazu.

Fundacja Cancer Fighters udziela wsparcia dzieciom i dorosłym dotkniętym chorobą nowotworową i promuje profilaktykę.

– Dzięki wsparciu MPK Wrocław możemy skuteczniej promować zdrowy tryb życia wśród mieszkańców naszego miasta. Autobus pełni rolę mobilnej formy reklamy, dzięki której mamy szansę dotrzeć do dużej liczby osób. Wraz z MPK chcemy zachęcić ludzi do badań profilaktycznych, które mogą komuś uratować życie, dlatego nie zwlekaj! Jedź z nami! – apeluje prezes Fundacji Cancer Fighters Marek Kopyść.

Na autobusie, oprócz haseł zachęcających do wzięcia udziału w akcji, można zobaczyć wspierającą tę inicjatywę Joannę Jędrzejczyk, zawodniczkę MMA.

– Asia jest naszą ambasadorką od ponad pięciu lat. Zawsze chętnie wspiera nasze pomysły i promuje zdrowy tryb życia. Tak medialna postać przyciąga uwagę, a przecież o to chodzi, aby nasz przekaz trafił do jak najszerszego grona – dodaje Marek Kopyść.

Już na wiosnę ma ruszyć dalsza część akcji, a wraz z nią możliwość profilaktycznych badań w punktach mobilnych.

mat. MPK