Ponad 5,3 tys. porcji różnych narkotyków miał mężczyzna zatrzymany przez policjantów na wrocławskim Ołbinie

Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Funkcjonariusze z Ogniwa do spraw Nieletnich i Patologii komisariatu na wrocławskim Ołbinie zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o przestępstwa narkotykowe. 24-latek miał przy sobie oraz w miejscu zamieszkania środki odurzające w postaci amfetaminy i marihuany, z których można otrzymać ponad 5,3 tysiąca porcji handlowych. Ponadto policjanci zabezpieczyli też wagi elektroniczne i telefony komórkowe oraz pieniądze. O dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Policjanci z Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii KP Wrocław Ołbin w trakcie pełnionej służby realizują zadania związane między innymi z przeciwdziałaniem demoralizacji oraz popełnianiu przestępstw. Tak było tym razem, kiedy w godzinach wieczornych zauważyli młodego mężczyznę, który na ich widok zaczął się nerwowo rozglądać. W związku z tym funkcjonariusze postanowili sprawdzić co jest powodem takiego zachowania.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w rejonie jednej z ulic na Ołbinie. W związku z podejrzeniem, że wyżej wymieniona osoba może posiadać środki odurzające funkcjonariusze przystąpili do ustalenia jego danych. Okazało się, że kontrolowanym był 24-letni mieszkaniec stolicy Dolnego Śląska. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że ma on przy sobie woreczki z amfetaminą.

W związku z tym policjanci postanowili razem z zatrzymanym sprawdzić dokładnie jego miejsce zamieszkania. Funkcjonariusze znaleźli na miejscu kolejne narkotyki w postaci amfetaminy, marihuany i 17 tabletek Clonozepamum bez wymaganego zaświadczenia. W sumie policjanci zabezpieczyli przy podejrzanym oraz w mieszkaniu środki odurzające z których można by było uzyskać ponad 5300 porcji handlowych. Ponadto funkcjonariusze znaleźli też wagi elektroniczne służące do dzielenia narkotyków, a także telefony komórkowe i pieniądze.

Policjanci w dalszym ciągu ustalają źródło pochodzenia nielegalnych substancji, a także to czy mężczyzna nie zajmował się handlowaniem tego typu środkami.

Podejrzany usłyszał już zarzut w tej sprawie. Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

podkom. Wojciech Jabłoński
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu
  • Na stole znajdują się narkotyki w woreczkach foliowych, pieniądze, telefony komórkowe oraz pudełko z tabletkami.
  • Na stole znajdują się  narkotyki w woreczkach foliowych, pudełko z tabletkami, oraz waga elektroniczna.
  • Biały proszek znajdujący się na wadze elektronicznej.
  • Marihuana znajdująca się na wadze elektronicznej.
  • Na wadze elektronicznej znajduje się brunatny proszek.