Leśniccy policjanci z wizytą w przedszkolu "Smerfowa Załoga”

Data publikacji 30.06.2022
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Funkcjonariusze z komisariatu w Leśnicy spotkali się z podopiecznymi z przedszkola przy ul. Mokrzańskiej we Wrocławiu. Policjanci odwiedzili najmłodszych aby przypomnieć im zasady bezpieczeństwa, zarówno te obowiązujące w przedszkolu, jak i poza nim oraz w trakcie wakacji. Wizyta umundurowanych funkcjonariuszy była niezwykłą atrakcją dla maluchów, jednak co najważniejsze – doskonałą lekcją.

Policjanci o bezpieczeństwie rozmawiają już z najmłodszymi. Podobnie było tym razem, gdzie funkcjonariusze z Leśnicy zostali zaproszeni na spotkanie z podopiecznymi  przedszkola przy ul. Mokrzańskiej. Dzieci ucieszył widok umundurowanych policjantów. Funkcjonariusze dostosowali treść i sposób wypowiedzi do młodego wieku słuchaczy przeprowadzając pogadankę o bezpiecznym zachowaniu się w przedszkolu oraz poza nim. Dzieci chętnie zadawały pytania, ale także odpowiadały na te zadawane przez policjantów.

Funkcjonariusze mówili m.in. o sytuacjach, w których należy przechodzić przez jezdnie oraz te, gdzie kategorycznie jest to zabronione. Policjanci przypomnieli również o zasadach przechodzenia przez przejście dla pieszych.

Policjanci zwrócili uwagę przedszkolakom, jak powinny się one zachowywać w kontaktach z nieznajomymi, aby pod żadnym pozorem nie brały rzeczy od takich osób ani nie odchodziły z nimi w nieznanym kierunku, a tym bardziej wsiadały do ich aut i odjeżdżały.

Mundurowi mówili również o bezpieczeństwie w trakcie nadchodzących wakacji, wspominając przy tej okazji o prowadzonej akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz konkursie plastyczno-filmowym pn. „Artystyczny przeWODNIK”.

Jednym z najciekawszych punktów wizyty mundurowych była możliwość zobaczenia z bliska jak wygląda radiowóz.

Policjanci wspomnieli, że zawsze kiedy ma się jakiś problem, można zwrócić się do umundurowanego policjanta, który z całą pewnością pomoże w różnych sytuacjach.

Na koniec wizyty dzieci otrzymały od mundurowych upominki w postaci naklejek oraz odblaskowych zawieszek.

Nie jest to pierwsze spotkanie z najmłodszymi i na pewno nie będzie ostatnim.

sierż. szt. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu