Policyjny pies Lonar odnalazł skradzioną koparko-ładowarkę

Data publikacji 11.08.2022
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Lonar to owczarek belgijski, który służy we wrocławskiej Policji od 5 lat. Jego przewodnikiem jest mł. asp. Robert Pawliszko i to właśnie dzięki jego zaangażowaniu oraz codziennej opiece nad Lonarem, odnoszą wspólne sukcesy. Jednym z ostatnich jest ujawnienie skradzionej koparko-ładowarki. Jej wartość wynosi niemal 100 tys. złotych.

Przewodnicy psów służbowych, to zdecydowanie policjanci służący z ogromnym zainteresowaniem i wkładający w swoją pracę wiele zaangażowania. Ze swoim czworonożnym kompanem nawiązują nierozerwalną więź, która owocuje skuteczną współpracą. 

Mł. asp. Robert Pawliszko jest przewodnikiem owczarka belgijskiego - Lonara (prywatnie nazywanego Bafem), o którym pisaliśmy już wcześniej na stronie internetowej wrocławskiej komendy miejskiej. Ich przyjaźń trwa już 5 lat, a ostatnio odnieśli wspólnie kolejny sukces.

Nos Lonara jest niezawodny, co udowodnił ujawniając na terenie powiatu średzkiego skradzioną koparko-ładowarkę wartą niemal 100 tys. złotych. 

Tego typu osiągnięcia są odzwierciedleniem godzin, miesięcy i lat treningów, które mł. asp. Pawliszko przeprowadza z Lonarem. Ten zgrany duet jest zawsze gotowy pomagać innym. 

st. sierż. Aleksandra Rodecka
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

  • Pies przy odnalezionej koparko-ładowarce
  • Policjant z psem służbowym na tle radiowozu
  • Owczarek belgijski