Pędził 197 km/h lewym pasem AOW – brawurową jazdę przerwali policjanci z wrocławskiej drogówki

Data publikacji 16.11.2022
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Funkcjonariusze grupy SPEED z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej, przerwali „rajd” kierującego lexusem, który pędził 197 km/h Autostradową Obwodnicą Wrocławia. 40-latek za nic miał obowiązujące na tej drodze ograniczenie prędkości do 120 km/h. Kierowca poczuwał się do winy za popełnione wykroczenie. Spotkanie z mundurowymi zakończył mandatem w kwocie 2500 zł.

Kierujący nie stosują się do obowiązujących ograniczeń prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Funkcjonariusze specjalnej grupy SPEED wrocławskiej drogówki dbając o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców powiatu wrocławskiego, każdego dnia, podczas pełnionej służby, natychmiast reagują na wszelki przypadki agresywnej jazdy.

Mundurowi patrolując Autostradową Obwodnicę Wrocławia w nieoznakowanym radiowozie, wyposażonym w wideorejestrator, zwrócili uwagę na jadącego lewym pasem ruchu lexusa, którego kierowca przy ograniczeniu prędkości do 120 km/h rozpędził swoje auto do aż 197 km/h. 

Ta brawurowa jazda została natychmiast przerwana przez policjantów, a nieodpowiedzialny kierujący lexusem spotkanie z nimi zakończył mandatem w kwocie 2500 zł oraz dopisanymi do jego konta 15 punktami karnymi.

Mając na uwadze ten i inne tego typu przypadki, funkcjonariusze po raz kolejny apelują o rozważną i odpowiedzialną jazdę oraz o stosowanie się do ograniczeń prędkości. Przypomnijmy jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest wciąż niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze..

sierż. szt. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 38.27 MB)

Pliki do pobrania

  • Transkrypcja filmu
    13.39 KB