Kradzionym rowerem przyjechał dokonać kolejnej kradzieży

Powrót
Generuj PDF
Drukuj
Powiadom

Policjant w czasie wolnym od służby interweniował wobec złodzieja rowerów. Cała sytuacja rozegrała się pod jedną z wrocławskich galerii handlowych. Funkcjonariusz nie będący w czasie służby, w szybki sposób skutecznie zareagował. Najpierw wezwał wsparcie, a następnie wspólnie z policjantami, którzy przybyli z pomocą zatrzymali podejrzewanego 32-latka. Mężczyzna ten nie tylko poruszał się rowerem pochodzącym z kradzieży, ale w tym dniu również przybył w to miejsce najprawdopodobniej z takim zamiarem.

Pod jedną z wrocławskich galerii na rowerze przyjechał mężczyzna, którego wizerunek znali kryminalni z Komisariatu Policji Wrocław-Śródmieście. Jak się okazało podejrzewany on był o wcześniejszą już kradzież w tym właśnie miejscu także roweru. Szczęśliwie wykorzystując elementy pracy operacyjnej zadziałał jeden z funkcjonariuszy. Zapewnił on sobie właściwe wsparcie, gdyż sam przebywał wówczas w czasie wolnym, a następnie wspólnie z innymi policjantami podjęli stosowne czynności wobec rowerzysty.

Podejrzenia i działanie policjantów okazały się słuszne, gdyż opisany wyżej rowerzysta najprawdopodobniej przybył w to miejsce ponownie dokonać kradzieży. Posiadał przy sobie narzędzia służące do pokonywania zabezpieczeń rowerowych, a jednoślad którym przyjechał również pochodził z kradzieży. Jeszcze tego samego dnia pokrzywdzony właściciel odzyskał swoje utracone mienie, a zatrzymany mieszkaniec Wrocławia usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży. Za to przestępstwoo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W takich sprawach często niezbędne jest aby posiadać numer identyfikacyjny swoich wartościowych przedmiotów, jeśli takie oczywiście posiadają. Tylko bowiem na ich podstawie mamy 100 procentową pewność, kto jest właścicielem danej rzeczy. W momencie kiedy stajemy się niestety ofiarą kradzieży, możemy składając zawiadomienie podać numerr identyfikacyjny, który w dalszej kolejności trafi do policyjnej bazy danych na wiele lat. Co z kolei znacznie wpływa na prawdopodobieństwo jego odzyskania. Zachęcamy zatem do tego, aby posiadać takie informacje. Ta wiedza nie powinna kosztować nas wiele wysiłku, a jej poiadanie może okazać się bezcenne.

asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu