Podziękowania dla policjantów z Krzyków od Zarządu Wrocławskiego Parku Wodnego

Data publikacji 23.11.2022
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

W ostatni piątek lipca policjanci z Wydziału ds. Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi, które odbywały się w każdy piątek, aż do końca wakacji. W przeprowadzonych spotkaniach brały udział dzieci różnym wieku. Tematem spotkań było bezpieczeństwo w trakcie spędzania czasu w okresie wakacyjnym nad wodą, w górach, czy w miejscu zamieszkania. Poruszono również temat dotyczący kontaktów z osobami obcymi oraz wyjaśniono dzieciom w jaki sposób postępować w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

Celem spotkań było przypomnienie dzieciom, że w trakcie zabawy należy zwracać uwagę na bezpieczeństwo własne i innych. Dzieci zostały też pouczone, że nie każdy dorosły ma wobec nich dobre intencje, i że nie każdemu mogą zaufać. Omawiano sytuacje zagrożenia, w których mogą się znaleźć i co w takich sytuacjach należy robić.

Policjanci, którzy na co dzień zajmują się problematyką nieletnich w sposób przystępny dla dzieci podzieli się swoją wiedzą, pokazując tym samym, że jesteśmy po to, aby w szczególności chronić właśnie ich!

sierż. szt. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Pliki do pobrania

  • Transkrypcja podziękowań
    15.55 KB