Wrocławscy policjanci dostali nowy radiowóz do przewozu psów służbowych

Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Flota wrocławskiej Policji powiększyła się o nowy radiowóz. Jest to pojazd nieoznakowany, który wykorzystywać będą teraz funkcjonariusze Ogniwa Przewodników Psów Służbowych z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Do policjantów trafi Fiat Doblo. Wartość zakupionego auta wraz ze specjalistyczną zabudową opiewa na kwotę blisko 150 tys. zł i została sfinansowane w całości przez Starostwo Powiatowe we Wrocławiu. Otrzymany nowy samochód, da policjantom możliwość realizacji zadań ustawowych na jeszcze wyższym niż dotychczas poziomie.

Pojazd służbowy marki Fiat Doblo został zakupiony w całości przez Starostwo Powiatowe we Wrocławiu. Całkowita wartość auta i zabudowy specjalistycznej to kwota blisko 150 tys. zł. Nowy samochód będzie użytkowany przez Ogniwo Przewodników Psów Służbowych Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Auto wyposażone jest w silnik o mocy 105 KM. Samochód posiada nowoczesne systemy bezpieczeństwa, specjalistyczną zabudowę do przewozu psów służbowych oraz automatyczną klimatyzację. Pojazd posiada system łączności radiowej dedykowany dla Policji oraz sygnały świetlne i dźwiękowe pojazdu uprzywilejowanego.

Zakup i przekazanie samochodu był możliwy dzięki bardzo dobrej współpracy Starostwa Powiatowego we Wrocławiu i wrocławskiej Policji.

Zespół Komunikacji Społecznej
KMP we Wrocławiu

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 23.25 MB)

Pliki do pobrania

  • Transkrypcja filmu
    12.35 KB