Policjantka wrocławskiej drogówki w czasie wolnym od służby zatrzymała nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna jechał zygzakiem, całą szerokością drogi

Powrót
Generuj PDF
Drukuj
Powiadom

Jadąc do domu rodzinnego, w czasie wolnym od służby, policjantka z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej zauważyła jadącą przed nią toyotę, której kierowca miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Na szczęście udało jej się w samą porę zatrzymać 40-latka i powiadomić o całym zajściu miejscową Policję. Stojąc przy drzwiach auta uniemożliwiła oddalenie się mężczyźnie. Badanie alkomatem wykazało blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie 40-latka. Wynik był tożsamy z silnym zapachem alkoholu, który "uderzył" policjantkę zaraz po otwarciu drzwi toyoty.

Funkcjonariusze z Wrocławia wielokrotnie udowadniali, że policjantem się jest, a nie bywa...

Jechał zygzakiem, całą szerokością drogi, od czasu do czasu wjeżdżając na pobocze. 40-latek w toyocie nie miał pojęcia, że w samochodzie, który jedzie za nim, znajduje się policjantka bacznie obserwująca jego podejrzane zachowanie.

Funkcjonariuszka Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, będąc w czasie wolnym od służby, w drodze do rodzinnego domu nie pozostała obojętna na tę sytuację. Gdy tylko 40-latek zatrzymał samochód przed skrzyżowaniu, o mały włos nie taranując auta przed sobą, wysiadła z auta i podbiegła do toyoty, otwierając drzwi po stronie kierowcy. Wraz z pasażerem, z którym podróżowała oraz innym kierowcą, który wyciągnął kluczyki ze stacyjki toyoty uniemożliwiła mężczyźnie dalszą podróż i powiadomiła o tym fakcie lokalną Policję.

Mężczyzna gwałtownie zareagował na widok policjantki, a z wnętrza jego auta wydobywał się charakterystyczny zapach alkoholu. Aby uniemożliwić mu oddalenie się z miejsca, nasza funkcjonariuszka pilnowała 40-latka, aż do momentu, w którym przekazała go umundurowanym kolegom z miejscowej jednostki.

Badanie alkomatem wykazało blisko 1,3 promila alkoholu w organizmie nieodpowiedzialnego kierowcy toyoty. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Gratulujemy naszej koleżance wzorowej postawy. Reagując na takie sytuacje i zawiadamiając odpowiednie służby, istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że w ten sposób możemy ocalić czyjeś życie. Niejednokrotnie do tragedii doprowadzają skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wsiadają za kierownicę znajdują się pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu