Bezpiecznie podczas niedzielnego meczu pomiędzy WKS Śląsk Wrocław i Miedź Legnica

Data publikacji 22.05.2023
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

W niedzielę (21.05.br.) wrocławscy policjanci wzięli udział w zabezpieczeniu meczu piłki nożnej pomiędzy WKS Śląsk Wrocław i Miedź Legnica, gdzie na trybunach pojawiło się ponad 16 tys. kibiców. Nad bezpieczeństwem oraz zapewnieniem ładu i porządku publicznego - przed, w trakcie i po meczu, czuwali policjanci prewencji, ruchu drogowego i pionu operacyjnego. Całą akcją dowodził Zastępca Komendanta Miejskiego Policji we Wrocławiu podinsp. Sławomir Wołk.

W niedzielę, na Stadionie Tarczyński Arena we Wrocławiu o godz. 12.30 odbył się mecz piłki nożnej pomiędzy WKS Śląsk Wrocław i Miedź Legnica gromadząc na trybunach ponad 16 tysięcy kibiców. Nie licząc sportowych emocji, spotkanie przebiegło spokojnie. Funkcjonariusze współpracowali podczas zabezpieczenia z służbami porządkowymi organizatora imprezy sportowej, których pracownicy m.in. kontrolowali osoby wchodzące oraz pojazdy wjeżdżające na stadion.

Jeszcze przed meczem w siedzibie Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu odbyła się odprawa, podczas której omówiono szczegółowo obszary zadań zaplanowanych do realizacji podczas tego zabezpieczenia.

Działania prowadzone były wielotorowo i ukierunkowane były przede wszystkim na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom imprezy sportowej oraz ładu i porządku publicznego przed, w trakcie i po meczu. W zabezpieczeniu udział brali m. in. policjanci pionów prewencji, ruchu drogowego i operacyjnego. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem na terenie miasta oraz na trasach przejazdu do i z Wrocławia. Prowadzili też działania mające na celu usprawnienie ruchu drogowego na ciągach komunikacyjnych przebiegających w okolicy miejsca imprezy.

Nie odnotowano poważnych wydarzeń mających wpływ na bezpieczeństwo kibiców oraz mieszkańców Wrocławia.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu

  • Zdjęcie murawy wrocławskiego stadionu i sprawdzających je policjantów w tym przewodnika z psem służbowym
  • Idący trybuną umundurowany policjant
  • Siedzący w pokoju dowódcy zabezpieczenia z ramienia Policji
  • Idący placem obok stadionu kibice oraz stojący w tle oznakowany radiowóz Policji
  • Idący ulicą obok stadionu kibice oraz stojący w tle oznakowany radiowóz Policji i dwaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego
  • Stojący przed radiowozem dwaj umundurowani policjanci