Za nami kolejny weekend pełny ciekawych wydarzeń we Wrocławiu, w których nie mogło nas zabraknąć

Data publikacji 22.05.2023
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Miniony weekend to szereg kolejnych wydarzeń o charakterze prewencyjnym, edukacyjnym, a także promocyjnym, jeśli chodzi o zawód policjanta. Tylko w sobotę wrocławscy policjanci brali udział w akcji pn. „Dzień Mobilności” przy galerii handlowej Wroclavia, w pikniku z okazji 10-tych urodzin Krzywego Komina, a także przedstawiciele Zespołu ds. Doboru Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu prowadzali spotkanie ze studentami Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Pogoda wiosenna rozpieszczała mieszkańców Wrocławia w ostatni weekend. My również nie ukrywamy swojego zadowolenia z tego powodu, zwłaszcza, że mieliśmy przyjemność brać udział w rożnych akcjach i działaniach, które odbywały się na terenie naszego miasta. A przyznać trzeba, że dzieje się i to dobrze!

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki prowadzili zajęcia edukacyjne dla najmłodszych. Policjanci w ubiegłą sobotę znakowali rowery, rozmawiali o bezpieczeństwie na placu przed głównym wejściem do Wroclavii. Wspólnie mogliśmy obchodzić Dzień Mobilności wraz z osobami, które również wspierają bardziej ekologiczne oraz ekonomiczne sposoby podróżowania.

Ponadto mundurowi z Komisariatu Policji Wrocław-Ołbin uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez Centrum Rozwoju Społecznego Krzywy Komin. Tam również znakowaliśmy rowery prowadząc rozmowy o bezpieczeństwie, jednocześnie zachęcając do podróżowania właśnie jednośladami.

Z kolei na zaproszenie nadkom. Katarzyny Dąbek-Dubanowicz, która wykłada również na Uniwersytecie Dolnośląskim DSW we Wrocławiu, spotkaliśmy się ze studentami kierunku Kryminalistyka z elemntami kryminiologii w celu przybliżenia informacji dotyczących służby w Policji. Omówiliśmy szczegółowo etapy rekrutacji i zachęcaliśmy przyszłych absolwentów do wstąpienia w nasze szeregi.

Dziękujemy wszystkim organizatorom za zaproszenie i zachęcamy w przyszłości do dalszej współpracy.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

  • Funkcjonariusze Policji pod jedną z wrocławskich galerii handlowych w trakcie znakowania rowerów
  • Funkcjonariusze Policji pod jedną z wrocławskich galerii handlowych w trakcie znakowania rowerów
  • Funkcjonariusze Policji pod jedną z wrocławskich galerii handlowych w trakcie znakowania rowerów
  • Leżące na stole ulotki zachęcające do wstąpienia do służby w Komendzie Miejskiej Policji we Wrocławiu
  • Policjanci w trakcie wykładu w sali wykładowej
  • Funkcjonariusz Policji w trakcie wykładu