Policyjne małżeństwo w czasie wolnym od służby zatrzymało sklepowego złodzieja

Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Podczas zakupów w jednym ze sklepów na terenie Psiego Pola para policjantów zatrzymała złodzieja sklepowego. I choć razem na co dzień nie pełnią służby ich zgranie zaowocowało, gdy policjantka zauważyła podejrzane zachowanie jednej z klientek. Jak się okazało, 33-letnia mieszkanka Wrocławia usiłowała wynieść ze sklepu butelkę wódki nie uiszczając za nią opłaty. Finalnie została ona przez nich zatrzymana, a chwilę później dołączyli do nich koledzy będący w służbie z Komisariatu Policji Wrocław-Osiedle, którzy ukarali kobietę mandatem karnym.


Ona jest funkcjonariuszem Zespołu Operacji Policyjnych Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zaś on zajmuje się przestępczością gospodarczą w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym Komisariatu Policji Wrocław-Krzyki. W czasie wolnym od służby podejrzane zachowanie jednej z klientek sklepu na terenie Psiego Pola, gdzie policyjne małżeństwo robiło zakupy, nie umknęło uwadze policjantki.

Kobieta na jej oczach biorąc z półki butelkę z alkoholem (o dość dużej pojemności), sprawnie schowała ją do rękawa jeansowej kurtki przewieszonej na ramieniu. Widząc taką sytuację policjanci będący nawet w czasie wolnym od służby nie mogli pozostać obojętni.

Gdy „klientka” zaczęła kierować się do wyjścia, do akcji natychmiast wkroczył zaalarmowany przez swoją małżonkę policjant. Tuż po ominięciu nieczynnej kasy, została ujęta. W tej sytuacji koniecznym było wezwanie funkcjonariuszy będących w służbie.

Już po chwili patrol z Komisariatu Policji Wrocław-Osiedle był na miejscu i przeprowadził stosowne czynności wobec 33-latki. Interwencja zakończyła się nałożeniem na kobietę mandatu karnego.

Sytuacja ta potwierdza, że każda okoliczność, która jest niezgodna z prawem, powinna wywoływać reakcję społeczeństwa wskazując, że się na nią nie godzimy. Tylko bowiem wspólne działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa, przynoszą najlepsze efekty.

Naszym policjantom dziękujemy za właśnie taką postawę i dobry przykład.

st. asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu