Z policyjnego archiwum - straszyła sąsiadów, wszczynała awantury, twierdziła przy tym, że jest “tajną, rządową policjantką” [NAGRANIE]

Data publikacji 08.11.2023
Powrót
Drukuj

Do niecodziennej interwencji, która wydarzyła się w zeszłym roku, wezwani zostali policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego wrocławskiej komendy miejskiej. W jednym z mieszkań na Osobowicach miała przebywać kobieta, która terroryzowała swoich sąsiadów. Wszczynała awantury, zajmowała pomieszczenia, które nie należały do niej, a przy tym wszystkim legitymowała się fałszywym dokumentem i twierdziła, że jest "tajną, rządową policjantką". Co ciekawe - próbowała do tego faktu przekonać również przybyły na miejsce patrol. Argumenty były jednak mało skuteczne. Swoim zachowaniem za to kobieta wyczerpała znamiona poważnych przestępstw, za które grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pokazujemy nagranie jednej z interwencji policyjnych, która wydarzyła się w zeszłym roku na terenie osiedla Osobowice we Wrocławiu. Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Patrolowego podejmowali wówczas czynności wobec kobiety, która jak sama twierdziła jest również policjantem. Charakter jej służby miał być nieprzeciętny, bowiem jak twierdziła jest "tajną rządową policjantką" pełniącą funkcje koronera. Posługiwała się przy tym dokumentem, który według niej stanowił policyjną legitymację.

Niestety swoim zachowaniem dość mocno uprzykrzała życie swoim sąsiadom. Wszczynała awantury oraz zajmowała pomieszczenia nie należące do niej. W tym wszystkim nieustannie powoływała się na swoje rzekome stanowisko. I choć lokatorów kamienicy, których niepokoiła nie przekonała co do swojej funkcji, sama najwyraźniej w to mocno wierzyła, gdyż podobną wersję próbowała wmówić przybyłym na miejsce policjantom.

Przypomnijmy, że za przestępstwa dotyczące podrabiania dokumentu oraz podawania się za funkcjonariusza publicznego grozić może kara do 5 lat pozbawienia wolności.

kom. Wojciech Jabłoński
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

 

Pliki do pobrania

  • Transkrypcja do filmu
    53.17 KB