UM Wrocław zaprasza: Nowy zakątek relaksu z widokiem na Arsenał już niebawem
Sercem Wrocławia bije coraz bardziej zielono i przyjaznie. Nad Odrą, gdzie historia splata się z nowoczesnością, mieszkańcy zyskają nową przestrzeń do odpoczynku. Drewniane siedzisko, które ma być gotowe już w marcu, obiecuje stać się kolejnym punktem na mapie miasta, idealnym do relaksu z widokiem na Arsenał.
  1. Na skwerze u zbiegu Nowego Świata i ul. Cieszyńskiego powstaje plenerowe siedzisko z drewna modrzewia.
  2. Projekt zakłada, że konstrukcja o długości 50 metrów będzie biegła wzdłuż uliczki do dawnego archiwum szpitalnego, tworząc łuk w stronę Odry i Nowego Świata.
  3. Podczas prac budowlanych odkryto pozostałości dawnej śródmiejskiej zabudowy, co skłoniło konserwatora zabytków do oznaczenia zarysu zabytkowych murów.
  4. Nowa aranżacja skweru obejmie nie tylko ławkę, ale również nowe roślinne dekoracje.
  5. Prace nad projektem prowadzi firma ATTIS Tomasz Obrzut na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej.

Nowy zakątek Wrocławia, który ma pojawić się na mapie miasta już w marcu, to nie tylko miejsce odpoczynku, ale i hołd dla historii oraz natury, która nieustannie otula miejską przestrzeń. Projekt uwzględniający drewniane siedzisko jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców pragnących spędzać czas na łonie natury, nie odchodząc daleko od serca miasta.

Harmonia między przeszłością a teraźniejszością

Zamysł, aby siedzisko okalało rosnące na skwerku drzewo, nie tylko podkreśla zielony charakter inwestycji, ale i świadczy o szacunku dla przyrody. Dodatkowo, podczas prac natrafiono na ślady dawnej zabudowy – odkrycie to zapoczątkowało decyzję o zaznaczeniu zarysu zabytkowych murów, co jeszcze bardziej wzbogaca ten projekt o wymiar historyczny. Inwestycja na osiedlu Stare Miasto jest więc nie tylko kolejnym miejscem wypoczynku, ale też przestrzenią, która łączy w sobie szacunek dla przeszłości i teraźniejszości Wrocławia.

Realizacja projektu przez firmę ATTIS Tomasz Obrzut, na zlecenie Zarządu Zieleni Miejskiej, podkreśla dążenie miasta do tworzenia przestrzeni, które są jednocześnie piękne, funkcjonalne i pełne historii. Mieszkańcy i goście Wrocławia już wkrótce będą mogli cieszyć się nową oazą spokoju, gdzie historia spotyka się z naturą, tworząc idealne miejsce do relaksu i refleksji.


Na podstawie: UM Wrocław