Złote algi zagrażają Odrze i wrocławskiej fosie: Ekologiczny alarm
Wrocław szykuje się na pełne atrakcji lato! Od koncertów po historyczne rekonstrukcje – każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź, co czeka na mieszkańców w najbliższych dniach i tygodniach.
  1. Renowacja Bastionu Sakwowego
  2. Nowa atrakcja: Niewidzialny Dom
  3. Koncerty gwiazd muzyki
  4. Mistrzostwa sportowe dla seniorów

Już 8 czerwca mieszkańcy będą mieli okazję zobaczyć odnowiony Bastion Sakwowy na wzgórzu Partyzantów. Po gruntownej renowacji, to historyczne miejsce zostanie ponownie udostępnione. Na odwiedzających czekają przewodnicy miejscy oraz aktorzy w strojach z epoki, co z pewnością doda wydarzeniu wyjątkowego klimatu.

Od 25 maja dostępna jest nowa atrakcja turystyczna – Niewidzialny Dom. Znajduje się on przy ul. Wita Stwosza, niedaleko Rynku. Twórcy obiecują, że pozwoli on odwiedzającym doświadczyć świata, którego na co dzień nie dostrzegamy. To miejsce z pewnością zaintryguje zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Wrocławianie mogą liczyć także na bogaty program muzyczny. W czerwcu na scenach miasta pojawią się takie gwiazdy jak Dawid Podsiadło, Taco Hemingway, Brodka, Margaret, Rosalie, Nosowska, Kwiat Jabłoni, Zalewski, Anita Lipnicka, Mrozu, Leszek Możdżer oraz rodzina Waglewskich. Nie zabraknie również koncertu Sanah, która po raz kolejny odwiedzi nasze miasto.

Dla aktywnych seniorów zaplanowano Mistrzostwa Senioralne, które odbędą się 15 czerwca w parku Zachodnim. Uczestnicy będą rywalizować w joggingu i nordic walkingu. Start wydarzenia przewidziano na godzinę 10:00, a zapisy rozpoczną się godzinę wcześniej przed wejściem do Hali Orbita.

Warto również wspomnieć o działaniach Zarządu Zieleni Miejskiej, który monitoruje sytuację ze złotymi algami w fosie miejskiej. Badania wody potwierdziły obecność tych groźnych organizmów, które wcześniej doprowadziły do katastrofy ekologicznej w Odrze. Zarząd Zieleni Miejskiej uspokaja, że sytuacja jest pod kontrolą.

Na koniec, przypominamy o jubileuszu Domu Towarowego braci Barasch, który został otwarty 120 lat temu. Było to jedno z najważniejszych wydarzeń tamtego okresu, które przyciągnęło uwagę mieszkańców i licznych gości z całego regionu.


Opierając się na: UM Wrocław