Awaria busa sparaliżowała ruch na A4 i utworzyła 7 km korek w stronę Wrocławia

Na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia doszło do awarii busa, która zablokowała prawy pas i spowodowała długi zator. Kierowcy musieli liczyć się ze spowolnieniem ruchu między węzłami, a Policja apelowała o ostrożność. Po południu służby poinformowały, że sytuacja została opanowana.
- Bus stanął na prawym pasie na autostradzie A4
- Kierunek Wrocław i reakcja służb
Bus stanął na prawym pasie na autostradzie A4
Awaria busa miała miejsce na odcinku między Węzłem Legnickie Pole a Węzłem Mikołajowice w kierunku Wrocławia. Pojazd zablokował prawy pas ruchu, co natychmiast ograniczyło przepustowość drogi i spowodowało narastający korek. Sytuacja była utrudniona głównie z powodu zwężenia do jednego przejezdnego pasa.
Kierunek Wrocław i reakcja służb
Na miejscu pracowała Policja, która prosiła kierowców o dostosowanie prędkości do warunków i zachowanie ostrożności. Zatory na tym odcinku osiągnęły długość około 7 km, co w praktyce oznaczało znaczne opóźnienia dla osób zmierzających do Wrocławia. Po interwencji służb i odholowaniu pojazdu ruch został przywrócony, a o godzinie 13:00 policja przekazała, że utrudnień już nie ma.
na podstawie: UM Wrocław.
Ostatnie Artykuły

Świdnicka rozgrzewa rekord na Rynku. Gitarowe miasteczko tętni energią

7649 gitar na rynku. Rekord nie padł, ale emocje zostały

Wrocław - dzieci ćwiczyły RKO w szkolnej sali, policja i straż miejska pokazały zasady

Gitary z radia i palety skradły show we wrocławskim Rynku

Rynek zapełnił się gitarami – z drona widać skalę rekordowego grania

Pergola rozgrzała majówkę. Grill i fontanna przyciągnęły wrocławian
![[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga – Górnik Łęczna – Śląsk Wrocław 0:4. Goście z Wrocławia bezlitośni w Łęcznej](/images/mecz/thumbnails/gornik-leczna-slask-wroclaw-01052026-04.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Betclic 1. liga – Górnik Łęczna – Śląsk Wrocław 0:4. Goście z Wrocławia bezlitośni w Łęcznej
![[PIŁKA NOŻNA] Sokół Kleczew – Śląsk Wrocław II 0:2 w Betclic 2. lidze](/images/mecz/thumbnails/sokol-kleczew-slask-wroclaw-ii-01052026-02.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Sokół Kleczew – Śląsk Wrocław II 0:2 w Betclic 2. lidze
![[PIŁKA NOŻNA] Górnik Polkowice – Ślęza Wrocław 2:1 w Betclic 3. Lidze – Grupie 3 (Grupa III)](/images/mecz/thumbnails/gornik-polkowice-sleza-wroclaw-01052026-21.webp)
[PIŁKA NOŻNA] Górnik Polkowice – Ślęza Wrocław 2:1 w Betclic 3. Lidze – Grupie 3 (Grupa III)

Wrocławska biblioteka otwiera rozmowę o życiu na własnych zasadach

Elektryczny BMC Procity+ wjechał na wrocławskie ulice na testy

Filip Springer we Wrocławiu - rozmowa o klimacie, przestrzeni i odpowiedzialności

Hans Poelzig zostawił we Wrocławiu trwały ślad. To jego dzieła znamy do dziś

