Żłobek przy Białowieskiej znika z mapy na miesiące po niepokojącym zdarzeniu

W jednym z wrocławskich żłobków cisza potrwa dłużej, niż zakładano po styczniowym zdarzeniu. Po tym, jak z sufitu w stołówce odpadł fragment tynku, budynek przy ul. Białowieskiej został czasowo wyłączony z użytkowania decyzją Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Dla rodziców to oznacza nie tylko przerwę w funkcjonowaniu placówki, ale też reorganizację codziennej opieki i zmianę planów rekrutacyjnych.
- Po styczniowym zdarzeniu budynek wchodzi w etap długiego remontu
- Dzieci trafiły do innych miejskich placówek, a znane opiekunki zostały z nimi
- Rekrutacja stanęła, ale rodzice nie stracą miejsca w systemie
Po styczniowym zdarzeniu budynek wchodzi w etap długiego remontu
Do incydentu doszło w styczniu, kiedy w stołówce odpadł kawałek tynku z sufitu. Najważniejsze jest to, że w tym czasie nie było tam dzieci ani opiekunek, więc nikomu nic się nie stało. Sama sytuacja uruchomiła jednak procedury, które teraz zamieniają się w dłuższy remont i kontrolę bezpieczeństwa.
Decyzja PINB oznacza, że żłobek pozostanie zamknięty czasowo, a prace w budynku mają potrwać co najmniej 6 miesięcy. O tym, kiedy placówka wróci do działania, zdecyduje już nie kalendarz, lecz tempo robót i późniejszy odbiór budynku przez nadzór.
Dzieci trafiły do innych miejskich placówek, a znane opiekunki zostały z nimi
Na czas zamknięcia najmłodsi zostali przyjęci do innych miejskich żłobków wybranych przez rodziców. To ważna zmiana, bo dla wielu rodzin liczy się nie tylko sam adres, ale też ciągłość opieki i poczucie bezpieczeństwa dziecka w nowym otoczeniu.
Władze placówki zadbały też o to, by część opieki sprawowały dotychczasowe wychowawczynie. Dzięki temu dzieci nie trafiają do zupełnie anonimowego świata od pierwszego dnia, a przejście do innej placówki ma być mniej gwałtowne.
Rekrutacja stanęła, ale rodzice nie stracą miejsca w systemie
Wstrzymana została także rekrutacja do Żłobka nr 3 przy ul. Białowieskiej. To oznacza, że rodzice, którzy złożyli wnioski o przyjęcie dziecka od 1 września 2026 r., muszą teraz wybrać inną placówkę w strukturze Wrocławskiego Zespołu Żłobków.
Najważniejsze informacje dla rodzin są dziś takie:
- rekrutacja do Żłobka nr 3 została wstrzymana,
- wnioski trzeba przenieść do innych żłobków Wrocławskiego Zespołu Żłobków,
- zmiana danych we wniosku nie oznacza utraty punktów,
- po remoncie dzieci będą mogły wrócić do placówki bez ponownego udziału w rekrutacji.
To właśnie ten ostatni zapis daje rodzicom trochę oddechu. Choć żłobek przy Białowieskiej zniknął z codziennego rytmu miasta na dłużej, dzieci mają wrócić do niego po zakończeniu prac, bez zaczynania całej procedury od początku.
na podstawie: UM Wrocław.
Ostatnie Artykuły

RegioJet odpuszcza Polskę i kasuje planowany pociąg z Wrocławia do Warszawy

Wrocławskie plenery Pawlikowskiego ruszają po Złotą Palmę w Cannes

Georges Sand wraca do Wrocławia - wieczór, który miesza literaturę z emocjami

Żłobek przy Białowieskiej znika z mapy na miesiące po niepokojącym zdarzeniu

Jazz nad Odrą wraca z wielkimi nazwiskami i nocnymi jamami

Na ławce w Leśnicy zamienili rozmowę w brutalny rozbój

Ministerstwo ucina plotki o szczepionkach HPV po kolejnej petycji

Wrocław stawia na kosmos i walczy o miejsce przy europejskim stole

Wrocławski Makbet w CBK Fama - teatr, który drąży głód władzy

Liryka i satyra dla medyków - koncert, który trafia prosto w serce

We Wrocławiu ustalano przyszłość D11 i nowych połączeń z Czechami

Wrocław szykuje 119 wydarzeń na weekend pełen koncertów i sportu

Hutmen miał własne ulice, kucyki i galerię sztuki na fabrycznym dziedzińcu

