Don Kichot prowadzi po Wrocławiu - spacer z zagadkami na Ostrowie Tumskim

Wrocław znów dostaje literacki filtr, przez który nawet dobrze znane miejsca potrafią zaskoczyć. Dolnośląska Biblioteka Publiczna proponuje spacer z Don Kichotem - miejską grę, która łączy ruch, zagadki i trochę rycerskiej fantazji 📚🗺️
- Don Kichot prowadzi po Wrocławiu i pokazuje miasto z rycerskiej strony
- W Bibliotece Romańskiej będzie można odebrać karty i małą pamiątkę
Don Kichot prowadzi po Wrocławiu i pokazuje miasto z rycerskiej strony
To nie jest zwykły spacer, tylko krótka wyprawa śladami bohatera Cervantesa, w której trzeba samemu odczytywać wskazówki i składać odpowiedzi z kolejnych punktów trasy. Uczestnicy ruszają przez miasto z ulotką w ręku, szukają rozwiązań zagadek i patrzą na Wrocław tak, jakby chwilę wcześniej wjechał tu sam błędny rycerz ⚔️
Na trasie liczy się spostrzegawczość, ale bez presji - gra jest pomyślana tak, by dało się ją przejść spokojnie, po swojemu. Start wyznaczono przy kościele św. Marcina na Ostrowie Tumskim, a całość wraz z rozwiązywaniem łamigłówek zajmuje około 60 minut. W zabawie można wziąć udział w dowolnym momencie, samemu albo z rodziną czy znajomymi, a poradzą sobie z nią zarówno dorośli, jak i dzieci pod opieką dorosłego.
W Bibliotece Romańskiej będzie można odebrać karty i małą pamiątkę
Na chętnych czekają karty do gry, które będzie można pobrać w drugiej połowie sierpnia w Bibliotece Romańskiej. Po ukończeniu trasy i ułożeniu hasła biblioteka przygotowała jeszcze jeden drobiazg - małą pamiątkę, którą odebrać można w godzinach pracy biblioteki.
Warto też pamiętać o sprawach praktycznych. Jeśli potrzebna jest pętla indukcyjna, asysta albo inne wsparcie, trzeba to zgłosić wcześniej na [email protected]. W razie wątpliwości można też skontaktować się z koordynatorką pod adresem [email protected].
na podstawie: Biblioteka Wrocław.
Ostatnie Artykuły

Kazimierza Wielkiego zwęża się na kilka dni. Kierowcy i piesi muszą zmienić trasę

Biskupice Podgórne na czele europejskiej elektromobilności. Powiat rozmawia o dalszym kroku

Dwie nocne blokady na S3. Objazd przez krajową piątkę

Dzieci zajrzą tam, gdzie zwykle nie wchodzą pasażerowie. MPK szykuje nową odsłonę wakacji

Nowy formularz i wciąż jest czas. ZUS przyjmuje wnioski o wakacje składkowe

116 spacerów we Wrocławiu. Część tras ma migowy i audiodeskrypcję

Don Kichot prowadzi po Wrocławiu - spacer z zagadkami na Ostrowie Tumskim

Akademia Spokoju rusza w powiecie wrocławskim. Miejsc jest tylko 15 w grupie

Potrącenie rowerzysty sparaliżowało tramwaje na Kwidzyńskiej

Zamek, skarb i kolejka wąskotorowa. Aglomeracja Wrocławska ma 38 takich miejsc

Na pl. Wolności znów ruszy taneczny wieczór. West Coast Swing wejdzie do gry

Z Wrocławia do Kalifornii. Filip Tunia rusza po futbol i naukę w USA

Dwie ręce, jedna opowieść - wrocławscy ceramicy pokazują ją w Krakowie

Muzeum Architektury szykuje lato pełne warsztatów. Dzieci spojrzą na miasto inaczej
Przydatne dane teleadresowe
- Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia-Krzyki Wschód - kontakt, godziny, właściwość
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 11 im. Józefy Joteyko we Wrocławiu - kontakt, oferta, zapisy
- Młodzieżowe Centrum Sportu Wrocław - kontakt, obiekty, rezerwacje i cennik
- Dolnośląski Fundusz Rozwoju - kontakt, pożyczki i reporęczenia dla firm
- Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu - kontakt, oddziały, rejestracja i dojazd
- Wrocławski Teatr Współczesny im. Marii i Edmunda Wiercińskich - bilety, godziny, dojazd
