Policja Wrocław: PLEBISCYT - Wybierzmy najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku
Przypominamy, trwa pierwszy dolnośląski plebiscyt na najpopularniejszego dzielnicowego, który honorowym patronatem objął Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak. W plebiscycie udział bierze blisko 600 dzielnicowych z terenu całego województwa. Partnerem medialnym przedsięwzięcia, które wpisuje się w program Dzielnicowy bliżej nas”, są Gazeta Wrocławska i Telewizja Echo24. Głosowanie na dzielnicowych odbywa się za pomocą sms-ów. Część uzyskanych z nich środków zostanie przeznaczona dla rodziny poległego na służbie policjanta.
Plebiscyt ma na celu przede wszystkim wyłonienie, na podstawie głosów oddanych przez mieszkańców województwa, najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku. Istotnym celem jest też popularyzacja roli dzielnicowego, jako policjanta pierwszego kontaktu” wśród lokalnej społeczności.
Dzielnicowy, to policjant dbający o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców w swoim rejonie służbowym, do którego każdy może zwrócić się o pomoc i przekazać ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa. Wsłuchuje się on w problemy mieszkańców i inicjuje działania na rzecz ich rozwiązywania, angażując do tego również inne uprawnione podmioty i służby.
Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk 20 czerwca 2016 roku podpisał zarządzenie, dzięki któremu dzielnicowi m. in. nie prowadzą już dochodzeń i spraw o wykroczenia, a spędzają więcej czasu na obchodzie swojego rejonu. Przypomnieć należy, że każdy dzielnicowy ma telefon, dostęp do Internetu, skrzynkę e-mailową, a dane kontaktowe do niego z łatwością znaleźć można w aplikacji Moja Komenda.
Partnerem medialnym plebiscytu na najpopularniejszego dzielnicowego jest Gazeta Wrocławska oraz Telewizja Echo24. Przedsięwzięcie składa się z 2 etapów (etap I powiatowy i etap II wojewódzki). I etap rozpoczął się 15 grudnia 2017 r. i potrwa on do 8 stycznia 2018 r. II etap , do którego wejdą zwycięzcy I etapu z poszczególnych powiatów, rozpocznie się 9 stycznia 2018 r. i potrwa do 19 stycznia 2018 r.
Głosowanie odbywa się za pomocą SMS Premium. Część uzyskanych z nich środków zostanie przekazana dla rodziny poległego na służbie policjanta podkom. Mariusza Koziarskiego, za pośrednictwem Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
Zwycięzca plebiscytu, wybrany głosami mieszkańców zostanie wyróżniony przez Wojewodę Dolnośląskiego i Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.
Ogłoszenie wyników odbędzie się na uroczystej gali w styczniu 2018 r.
Zachęcamy do głosowania!
**Wybierzmy najpopularniejszego dzielnicowego na Dolnym Śląsku. Dzielnicowego, który cieszy się wśród mieszkańców największym zaufaniem.
Informacja dotycząca głosowania na stronach:**
Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Policja Wrocławska, wroclaw.policja.gov.pl/, wroclaw.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/wiadomosci/biezace_informacje/plebiscyt___wybierzmy_najpopularniejszego_dzielnicowego_na_dolnym_slasku_2
Ostatnie Artykuły

Partynice budzą się do sezonu z wyścigami, pokazami i wielkim otwarciem

Wrocław zamieni się w scenę rozmowy o technologii, która ma służyć ludziom

Poranna kolizja na A4 sparaliżowała jeden pas pod Wrocławiem

Wykolejenie pod Halą Targową sparaliżowało poranny ruch tramwajów

Elektryczny autobus i lotnisko pod lupą – Powiat i Wrocław sprawdzali dostępność

Miód, wosk i pszczoły z bliska - biblioteka we Wrocławiu kusi rodzinne warsztaty

Dwie książki, jeden trop - Wrocław i performance wracają do rozmowy

Nadodrzańska Osada Przygody coraz bliżej finału i rośnie nie tylko wodny plac zabaw

Wrocławski Rynek zdradził ślad średniowiecznej miary, której nikt nie zapisał

Pełna sala na szkoleniu z Bezpiecznego Wrocławia – mieszkańcy chcą umieć reagować

WrOM coraz bliżej, a samorządy już liczą setki milionów i nowe połączenia

W tramwaju linii 20 padł kolejny atak. Kontrolerka MPK trafiła do szpitala

Wrocław szykuje spotkanie, które ma sprowadzić AI z prezentacji do decyzji

