Mężczyzna zatrzymany w związku ze śmiertelnym ugodzeniem nożem na terenie jednej z wrocławskich galerii handlowych, usłyszał zarzut zabójstwa. Przypomnijmy, że 29-latek podejrzany o ten czyn, został zatrzymany tuż po zdarzeniu. Świadkowie wybiegli za nim, informując o całym zdarzeniu Policję. Sprawca cały czas trzymał w ręku nóż i dopiero jak policjanci wyciągnęli broń służbową, to napastnik odrzucił ostre narzędzie. Został natychmiast obezwładniony i zatrzymany. Mężczyźnie może teraz grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do tego tragicznego zdarzenia doszło 9 marca 2019 roku. Sprawca przed godziną 21.00 zadał swojej ofierze kilka ciosów nożem, a następnie zaczął uciekać. Cały czas trzymał w ręku nóż, nawet gdy biegli za nim świadkowie. Właściwa postawa mieszkańców Wrocławia i niezwłoczne przekazanie informacji o tym zdarzeniu Policji, doprowadziły do szybkiego ujęcia napastnika.

Funkcjonariusze jadący tuż przy galerii, od razu zauważyli zbiegowisko. Jeden ze świadków podbiegł do nich i powiadomił o zdarzeniu. Policjanci błyskawicznie ruszyli w kierunku mężczyzny z nożem. W odległości około trzech metrów od niego stało kilku świadków zdarzenia. Sytuacja była dynamiczna i niebezpieczna. Mężczyzna wymachiwał nożem i stwarzał realne zagrożenie dla innych.

Policjanci wyciągnęli służbową broń i wezwali mężczyznę do odrzucenia noża. Chwilę później został on przez funkcjonariuszy obezwładniony i zatrzymany. Szybka i zdecydowana reakcja mundurowych, a także prawidłowa reakcja świadków, pozwoliły na błyskawiczne zatrzymanie mężczyzny. 29-letni obywatel Turcji trafił prosto do policyjnego aresztu.

Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin pracowali policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, zabezpieczając ślady kryminalistyczne, a także inne materiały dowodowe, w tym monitoring.

Zabezpieczono również nóż, którym posługiwał się sprawca, a także ustalono, że mężczyzną który w wyniku tego tragicznego zdarzenia poniósł śmierć był 20-letnim obywatelem Turcji. Czynności procesowe z udziałem zatrzymanego mężczyzny, zakończyły się przedstawieniem mu zarzutu dokonania zabójstwa.

Sąd zdecydował już o tymczasowym areszcie wobec podejrzanego na 3 miesiące. Mężczyźnie może grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu
st. sierż. Dariusz Rajski
tel. 693-403-817

 

 

$esc.html($item.icon)

FILM

130 MB

Powiązane wiadomości


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.