16 czerwca w Szczytnie odbył się Bieg z okazji 100. Rocznicy powstania Policji Państwowej, objęty honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, którego organizatorem była Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie oraz Stołeczna Grupa Wojewódzka Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA. Głównym celem zawodów, oprócz uczczenia ww. rocznicy było zebranie środków na rzecz Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po poległych policjantach

W Biegu Głównym dla funkcjonariuszy Policji oraz biegu towarzyszącym dla Przyjaciół Policji, które odbyły się wokół jeziora Domowego Dużego na dystansie około 5 km stanęło blisko 500 osób. Wśród zawodników i policjantów z całej Polski, w biegu wzięli udział również reprezentanci Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, którzy aktualnie odbywają szkolenie zawodowe dla absolwentów szkół wyższych w WSPol w Szczytnie tj. mł. asp. Justyna Szeglowska, asp. szt. Grzegorz Jagusiak oraz asp. szt. Piotr Bohater  – reprezentant Komendy Głównej Policji w triatlonie.

Największy sukces wśród wrocławskich funkcjonariuszy odniosła mł. asp. Justyna Szeglowska, która na co dzień służy w Wydziale Prewencji i Patrolowym Komendy Miejskiej Policji. W kategorii kobiet zajęła wysokie drugie miejsce z czasem 21 min. 3 sek. na dystansie 4,8 kilometra. Wrocławska policjantka wygrała za to klasyfikację kobiet w korpusie aspirantów i została uhonorowana przez swych kolegów tradycyjnym, zwycięskim noszeniem na rękach.

To nie jedyne sukcesy sportowe mł. asp. Justyny Szeglowskiej z wrocławskiej komendy. W 2016 roku zdobyła Koronę Polskich Półmaratonów, wielokrotnie brała też udział w biegach na różnych dystansach, zawsze będąc w czołówce klasyfikacji.