Niestety, na rynku jest mnóstwo podróbek produktów. Również perfum. Nierzadko zdarza się, że chcesz kupić perfumy z wysokiej półki, płacisz za nie dużo, a później okazuje się, że jednak nie kupiłeś oryginalnych perfum a podróbki. W szczególności trzeba uważać na sprzedaż internetową (przede wszystkim aukcyjną), ale również takie oszustwa zdarzają się w sklepach stacjonarnych. Sprawdź, jak odróżnić oryginalne perfumy do podróbek.

Bottega Veneta – zapach, obok którego nie można przejść obojętnie

Pięknych zapachów znanych marek jest wiele. Jednym z nich jest Bottega Venetazapach ten można zakupić m.in. w drogerii Indizio. Ta woda perfumowana została wprowadzona na rynek w 2011 roku i bardzo szybko zapach pokochały kobiety na całym świecie. Perfumy zostały stworzone przez Michala Almairaca. Jest to zapach typowo skurzany, z domieszką nut kwiatowych. Pierwsza nuta to bergamotka, różowy pieprz. Nuta serca to już jaśmin, a nuty bazowe to paczula, mech dębowy oraz skóra. Duża popularność kosmetyku lub perfum, tak jak w przypadku perfum Bottega Veneta zachęca fałszerzy do tworzenia podróbek, które udaje się im sprzedawać w cenach wysokich, jednak bardziej konkurencyjnych od oryginałów. Wiele osób myśli, że trafiło na świetna promocję, tymczasem kupują produkt podrobiony. Osoba, która wcześniej korzystała z konkretnych perfum, dość szybko zorientuje się, że ma do czyniania z podróżbka. Jednak ktoś, kto decyduje się na np. na zakup Bottega Veneta po pierwsze nie będzie wiedział, że trafił na produkt sfałszowany, a po drugie zrazi się do marki, bo zapach nie będzie tak trwały, jak być powinien. Jak zatem rozpoznać, czy produkt jest oryginalny? Poniżej kilka cennych rad.

Po pierwsze, z zakupem perfum nie należy się spieszyć. Szybkie zakupy rzadko wróżą coś dobrego. Dotyczy to zarówno wyboru zapachu, jak i zakupu konkretnej marki. Dlaczego? Poszczególne perfumy mają różne nuty zapachowe. O ile pierwsza może przypaść do gustu, kolejna już niekoniecznie. Z zapachem trzeba zatem trochę pobyć i ponosić go na sobie. Po drugie, nawet jeżeli znamy perfumy, a nie przyjrzymy się dokładnie np. opakowaniu, może okazać się, że nabyliśmy podróbki.

Po drugie, kupując perfumy koniecznie należy sprawdzić numer seryjny. Znajduje się on na spodzie flakonika. Numer można sprawdzić w wyszukiwarkach numerów w Internecie no Chec Cosmetics. Po wpisaniu numeru, powinna pojawić się dokładna informacja na temat produktu. Oczywiście nie będzie jej, kiedy produkt jest podrobiony.

Po trzecie, dobrze sprawdź kartonik. Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że wszytsko jest w porządku: wielkość, kolorystyka. Warto jednak zwrócić uwagę na nazwę – czasem różni się tylko jedna literą i wtedy wiadomo, że jest to podróbka.

Po czwarte, szczegóły i estetyka. Dla dobrych firm, za których perfumy trzeba zapłacić kilkaset złotych, naprawdę dbają o szczegóły. Wszelkiego rodzaju tłoczenia, zdobienia a wykonane rzetelnie i z dbałością.

Czy zakupy w Internecie są bardziej niebezpieczne?

Zdecydowanie więcej podróbek krąży po sieci, zwłaszcza na portalach z aukcjami. Nie oznacza to jednak, że nie można kupować perfum przez Internet, a każdą obniżkę ceny traktować jako oszustwo. W dobrych drogeriach i sklepach z kosmetykami takie sytuacje się nie zdarzają. Jeżeli korzystasz z usług sprawdzonego sklepu internetowego, możesz dokonywać tam zakupów spokojnie. Kiedy jednak produkt zostanie do ciebie wysłany, po jego otrzymaniu zawsze dokładnie go sprawdź. Jeżeli cokolwiek wzbudzi Twoje podejrzenia, skontaktuj się ze sklepem, który sam mógł paść ofiarą oszustwa.

jak odróżnić podróbkę od oryginalnych perfum na przykładzie Bottega Veneta

1000 Znaków do wykorzystania