Jazda na rowerze może sprawiać wielką frajdę, szczególnie gdy wybieramy się w tereny o zapierających dech w piersiach krajobrazach. Jednak aby być dobrze przygotowanym na dłuższą przejażdżkę, warto zabrać ze sobą kilka podstawowych rzeczy, które przydadzą nam się w sytuacjach kryzysowych. Przed wyjazdem warto również zrobić przegląd techniczny roweru, aby w czasie jazdy nie przydarzyły nam się nieprzyjemne niespodzianki. Natomiast jeśli Twój rower nie nadaje się nawet do naprawy, warto zakupić nowy sprzęt. Skąd jednak wziąć pieniądze na rower, gdy nie mamy oszczędności? Krótkoterminowa pożyczka pomoże uporać się z brakiem gotówki.

Wycieczka rowerowa – jak się przygotować?

Co warto mieć ze sobą na wycieczce rowerowej?

Podstawą wyposażenia każdego rowerzysty powinien być zestaw narzędzi i części zamiennych, które umożliwią nam naprawienie drobnych usterek. Zapasowa dętka, pompka i zestaw kluczy czy imbusów to coś, czego nie może nam zabraknąć, szczególnie jeśli planujemy wycieczkę z dala od domu.

Na dłuższe trasy trzeba zaopatrzyć się w zapas wody lub izotoników, które nawodnią nasz organizm w czasie wzmożonego wysiłku. Jedzenie również powinno znaleźć się w naszym wyposażeniu. Najlepiej mieć ze sobą przekąski wysokoenergetyczne jak banany czy specjalne żele lub batony energetyczne.

Rowerzysta powinien mieć przy sobie również kolarską pelerynę przeciwdeszczową w razie, gdyby deszcz niespodziewanie złapał nas podczas pedałowania. Nie chcemy przecież, aby chwilowe załamanie pogody pokrzyżowało nam plany. Peleryna nie zajmuje dużo miejsca w plecaku czy bagażniku, a może uratować nam wycieczkę.

Nie możemy również zapomnieć o łączności ze światem. Nowoczesny smartfon posiada większość z nas, dlatego warto zadbać, abyśmy mieli do niego dostęp w każdej chwili. W sklepach z wyposażeniem rowerowym znajdziemy wiele rodzajów etui, które mocuje się do ramy rowerowej. Dzięki temu możemy w każdej chwili sięgnąć po telefon i zadzwonić po pomoc w razie potrzeby. Aplikacja Endomondo na telefon może nam również zastąpić licznik, jak również nawigację.

Brak Ci pieniędzy na nowy rower? Weź szybką pożyczkę

Jeśli Twój rower nie nadaje się do niczego, a chciałbyś mieć nowy i sprawny sprzęt, chwilówka rozwiąże problem. W dobie wszechobecnego internetu możesz to zrobić w zaledwie kilkanaście minut i to bez wychodzenia z domu. Wszystko, co mamy wiedzieć o pożyczkach przez Internet znajdziemy wpisując w wyszukiwarkę hasło „pożyczki online”.