Funkcjonariuszka Wydziału Prewencji i Patrolowego wrocławskiej komendy miejskiej ponownie zwyciężyła w zawodach biegowych, tym razem organizowanych na terenie dolnośląskiej stolicy. W Crossie na Szańcu zajęła pierwsze miejsce w kategorii kobiet w wieku 30-39 lat oraz drugie miejsce w kategorii open kobiet. To kolejny w tym roku sukces tej policjantki, która pasją do biegania zaraziła się zaledwie kilka lat temu. Gratulujemy świetnych wyników!

Przedłużający się okres całkiem ciepłej jesieni, sprzyja uprawianiu dyscyplin na świeżym powietrzu. Z tego praktycznie codziennie korzysta asp. Justyna Szeglowska, służąca we wrocławskiej komendzie miejskiej, która biega po terenach zielonych dolnośląskiej stolicy. To rekreacyjne bieganie ma jednak bezpośrednie przełożenie na coraz to lepsze wyniki w zawodach, w których startuje nasza funkcjonariuszka. W ostatni weekend potwierdziły to zdobyte podczas zawodów medale.

Cross na Szańcu, bo taką nazwę miały owe przełajowe wyścigi, odbyły się w Lesie Osobowickim w ubiegłą sobotę. Zawodnicy biegu startują co 15 sekund. Trasa biegu nie należy do łatwych, stanowi ona sześciokilometrowy odcinek z przewyższeniami sięgającymi 108 metrów. Mimo tego nasz funkcjonariuszka poradziła sobie znakomicie i ze świetnym wynikiem zdobyła pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz drugie w kategorii open kobiet.

Ale asp. Szeglowska jednak nie osiada na laurach. Obecnie funkcjonariuszka przygotowuje się do startu w 47. Maratonie Dębno, który odbędzie się na początku kwietnia przyszłego roku oraz do startu w Biegu Rzeźnika Ultra na dystansie 106 kilometrów z  przewyższeniami sięgającymi 4000 metrów. Bieg odbywa się w Bieszczadach i należy do najtrudniejszych biegów w Polsce i Europie.

st. sierż. Krzysztof Marcjan