Kolejna firma uruchamia w stolicy Dolnego Śląska wypożyczalnię hulajnóg elektrycznych. Zielone jednoślady marki Bolt już pojawiły się na ulicach. Firma na starcie, w ramach akcji Bohaterowie Nie Płacą, oddaje swoje pojazdy bezpłatnie pracownikom szpitali i laboratoriów.

  • We Wrocławiu rusza nowa wypożyczalnia hulajnóg elektrycznych (fot. ilustracyjne Bolt)


Do tej pory ze znakiem Bolt po Wrocławiu jeździły taksówki, od dzisiaj w aplikacji i na ulicach pojawiły się również hulajnogi. Wszyscy, którzy jeszcze nie mają aplikacji Bolt, mogą ją pobrać z Google Play (Android) lub App Store (iOS).

60 groszy za minutę

Odblokowanie elektrycznej hulajnogi kosztuje 2 zł, a każda minuta jazdy 0,60 zł. Po zakończonym przejeździe, pojazd należy zaparkować w bezpiecznym miejscu, najlepiej w pobliżu stojaka na rowery lub w obszarze zaznaczonym na mapie w aplikacji. Wszystkie jednoślady Bolt wyposażone są we wbudowane urządzenia śledzące GPS, które dostarczają danych o miejscach odbioru i parkowania, a także pozwolą zespołowi firmy na co dzień zadbać o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

– Wszystkie pojazdy będą regularnie dezynfekowane, a użytkowników zachęcamy do używania rękawiczek podczas jazdy. Wypożyczenie elektrycznej hulajnogi odbywa się bezdotykowo – mówi Joanna Manarczyk z biura prasowego firmy Bolt.

40 km na jednym ładowaniu

Nowe hulajnogi Bolt zaprojektowane przez wewnętrzny zespół inżynierski firmy są niezwykle lekkie, ważą zaledwie 17 kg dzięki wykorzystaniu aluminium. Ich pojemny akumulator pozwala na przejechanie nawet 40 km na jednym ładowaniu. Jednoślad osiąga maksymalną prędkość 25 km/h, przednie i tylne podświetlenie zapewniają bezpieczeństwo podczas korzystania w godzinach późno popołudniowych. Pompowane opony natomiast poprawiają przyczepność do podłoża i płynną jazdę.

Jednoślady Bolt zostały też wyposażone w dodatkowe mechanizmy bezpieczeństwa - tryb początkujący stworzony z myślą o użytkownikach korzystających z hulajnogi pierwszy raz, który ogranicza prędkość do 15 km/h oraz możliwość dostosowania maksymalnej prędkości jazdy do obowiązujących lokalnie przepisów.

Wykonana z łatwych w recyklingu materiałów

Hulajnogi dostępne w aplikacji Bolt można naprawić w przypadku mechanicznych uszkodzeń dzięki innowacyjnej modułowej konstrukcji. Ponadto zostały one wykonane w 90% z aluminium i innych łatwych w recyklingu materiałów. Okres użytkowania pojazdów ma wynosić 36 miesięcy.

Służba zdrowia nie płaci

– Bohaterowie Nie Płacą! to akcja Bolt, która ma na celu zapewnić bezpieczną formę transportu dla naszych bohaterów - pracowników medycznych. Wszystkie przejazdy elektrycznymi hulajnogami Bolt będą dla nich bezpłatne. Hulajnogi to alternatywna forma codziennego transportu, sposób na szybkie przemieszczanie się po mieście, bez korków i czekania na przystanku – mówi Valerii Romanov, menadżer operacyjny Bolt.

Szpitale, laboratoria i inne placówki medyczne w Warszawie, Krakowie, Lublinie i Wrocławiu zainteresowane bezpłatnymi przejazdami dla swoich pracowników, proszone są o kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..