Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Pomysły na prezent dla kreatywnej osoby

Znalezienie odpowiedniego prezentu dla wielu z nas jest niełatwym zadaniem. Jeżeli wiesz, że osoba, którą chcesz obdarować, wyróżnia się kreatywnością, powinieneś poszukać podarku, który pozwoli rozwinąć jej twórcze pasje. Wtedy z pewnością prezent sprawi jej sporo satysfakcji. Jeśli nadal brak Ci pomysłu na odpowiedni prezent, możesz skorzystać z wybranych przez nas propozycji!

Zestaw malarski

W skład takiego zestawu zazwyczaj wchodzi sztaluga, paleta oraz komplet pędzli i farb. Dla początkujących malarzy najodpowiedniejsze będą farby akwarelowe. Bardzo lubią je zwłaszcza najmłodsi, którzy dopiero odkrywają w sobie wrodzoną kreatywność. W przypadku bardziej doświadczonych artystów możesz poszukać farb olejnych. Do zestawu malarskiego dobrze jest dołączyć książkę poświęconą technikom tworzenia obrazów, dzięki której obdarowana osoba zdobędzie cenną wiedzę i rozwinie swój talent. Inspirującym prezentem dla amatora malarstwa może być także ładnie wydany album poświęcony historii sztuki albo reprodukcja dzieła słynnego mistrza, która nada się do powieszenia na ścianie.

Kule styropianowe

Wykonane ze styropianu kule można ozdobić wedle własnych upodobań, jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia naszego artysty. Znakomicie nadają się jako baza do tworzenia bombek świątecznych, które będą pięknie się prezentować na choince. Kule styropianowe świetnie spiszą się także jako ozdoba zawieszona w imprezowej sali, dlatego warto kupić je, jeżeli osoba, dla której ma być przeznaczony prezent, lubi urządzać w swoim domu przyjęcia. Kule można ozdabiać przy pomocy techniki decoupage'u, która umożliwia pokrycie ich fantazyjnymi, nietuzinkowymi wzorami zgodnymi z najnowszymi trendami. Na dodatek jest to stosunkowo niedrogi prezent, docenisz go więc, jeśli zależy Ci na oszczędności. Kule styropianowe, a także inne wykonane z tego materiału ozdoby (jajka, gwiazdki, stożki itd.) ma w swojej ofercie każda szanująca się hurtownia artykułów dekoracyjnych.

Lampki LED

Takie lampki docenią przede wszystkim pasjonaci architektury wnętrz. Lampki LED pozwalają na oświetlenie pomieszczenia w oryginalny sposób. Taśmę z lampkami można wykorzystać np. do podświetlania wiszących w mieszkaniu obrazów. Można układać z nich dowolne kształty. Oczywiście w razie potrzeby można zamiast taśmy kupić małe lampki-żaróweczki zawieszone na przewodzie. Na rynku dostępne są także lampki wielokolorowe, umożliwiające tworzenie fantazyjnych kompozycji. Plusem takich lampek jest energooszczędność - zużywają one znacznie mniej prądu, aniżeli tradycyjne żarówki, dlatego pozwolą na obniżenie rachunków za prąd. Pomogą także w stworzeniu w pokoju przytulnej atmosfery. Wykorzystujące tzw. elektroluminescencję diody LED nagrzewają się w niewielkim stopniu, dlatego w odróżnieniu od większości żarówek można bezpiecznie korzystać z nich do oświetlania lamp z delikatnymi kloszami, na przykład wykonanymi z papieru. Każda osoba, którą cechuje kreatywność, zgodzi się, że jest to istotny atut.