Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

W jaki sposób działają nowoczesne insektycydy?

Rolnicy od wieków szukają skutecznych rozwiązań przeciwko insektom stanowiącym zagrożenie dla uprawianego zboża oraz dla plonów. Na przestrzeni lat, insektycydy uległy znaczącemu rozwojowi. Dzięki temu, stosujemy dziś nowoczesne preparaty, które nie szkodzą ludziom oraz zwierzętom, ze względu na swoje selektywne działanie.

Bezpieczny insektycyd selektywny – jak działa?

Producenci starają się projektować nowoczesne insektycydy, które nie będą stwarzać zagrożenia dla ludzi oraz zwierząt. Preparat selektywny ma eliminować wyłącznie określoną grupę owadów. Jest to

szczególnie ważne w perspektywie malejącej populacji pszczół. Bezpieczny insektycyd nie szkodzi tym owadom, a co za tym idzie, nie ogranicza zapylania roślin.

Coraz popularniejsze stają się specjalistyczne insektycydy biologiczne z aktywną grupą bakterii oraz przetrwalników. Drobnoustroje są zabójcze dla szerokiej gamy owadów z rzędu motyli, ale nie wpływają niekorzystnie na populacje innych owadów. Dzięki temu, rolnicy są w stanie dużo skuteczniej walczyć z określonymi grupami insektów.

Gdzie można pozyskać nowoczesny insektycyd?

Najlepszym rozwiązaniem są obecnie zakupy online, które oferują znacznie szerszy wybór preparatów, a także możliwość zapoznania się ze szczegółową specyfikacją każdego z produktów. Dzięki temu, rolnik jest w stanie dobrać preparat idealnie dostosowany do swoich potrzeb, a zatem do charakterystyki insektów zagrażających uprawom lub plonom.