Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

 Co warto wiedzieć o drukowaniu ulotek

Jeżeli chodzi o drukowanie ulotek to w tym procesie przede wszystkim ważny jest odpowiedni projekt oraz wybranie dobrego formatu. Więc jeśli zastanawiasz się nad tym, jak wydrukować przyciągającą uwagę przyszłych klientów ulotkę oraz jakie parametry są ważne przy ich drukowaniu, to zdecydowanie polecamy przeczytać cały poniższy artykuł!

Gramatura papieru

Przed samym drukowaniem ulotek warto zastanowić się nad tym, jaka gramatura papieru będzie odpowiednia dla Twojego projektu. Czym właściwie jest gramatura? Najprościej mówiąc jest to ciężar papieru, który przypada na metr kwadratowy. Jeżeli gramatura będzie wysoka, papier będzie sztywny oraz wytrzymały. Należy więc pamiętać, że im wyższa gramatura, tym lepsza jakość naszych ulotek.

Wybór odpowiedniego papieru

Zazwyczaj ulotki drukuje się na papierach kredowych o gramaturze do 250 gramów. W ofercie niektórych drukarek możemy znaleźć również gramaturę 90 gramów. Jeżeli chodzi o papier kredowy to może być on błyszczący albo matowy. Ulotka drukowana na matowym papierze sprawi, że wszystkie kolory będą bardziej stonowane. Natomiast decydując się na papier błyszczący barwy będą wyglądać na bardziej intensywniejsze.

Oprócz papieru kredowego możemy się również zdecydować na papier offsetowy. Zazwyczaj druk ulotek na papierze kredytowym jest droższe. Ma on to do siebie, że jest bardzo trwały oraz dobrze się prezentuje. Ulotki drukowane na takim papierze mogą być nawet dwustronne. Jest on pokryty również dodatkową, ale niewielką warstwą pigmentu, przez co farba nie wnika w papier tak mocno. Dzięki temu nie kolory nie zaczynają się przebijać na drugą stronę. Papier offsetowy również posiada swoje zalety. Ten rodzaj papieru jest niepowlekany, co pozytywnie wpływa na jego cenę. Świetnie sprawdza się również do drukowania na nim gazetek, broszur oraz ulotek. Najczęściej korzysta się z tego papieru przy sezonowych akcjach promocyjnych.

Ulotki składane czy tradycyjne?

Wybór zależy od tego, czego tak naprawdę potrzebujesz. Składana ulotka pozwoli Ci na umieszczenie o wiele więcej informacji. Jeżeli zależy Ci na tym, żeby potencjalni klienci chcieli ją czytać, powinieneś dobrze rozplanować wszystkie umieszczane informacje. Ulotki tradycyjne są bardzo dobrze wszystkim znane i praktycznie każdy wie, gdzie należy szukać danych informacji. Jest to idealne rozwiązanie, jeżeli chcesz poinformować klientów o otwarciu nowego punktu.

Podsumowując

Wydrukowanie idealnych ulotek wcale nie jest takim prostym zadaniem. Projekt musi być naprawdę dobrze przemyślany, a dobór papieru oraz formatu powinien zależeć od tego, co chcemy na niej zawrzeć. Zapewne w wielu sytuacjach zdarzy się, że trzeba będzie projekt kilka razy zmieniać. Dlatego warto zdecydować się na internetową drukarnię, gdzie wszystkie poprawki możesz nanosić poprzez stronę internetową. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nie musisz się ruszać praktycznie z domu. Na sam koniec warto również zwrócić uwagę na to, czy nasza ulotka ma być rozkładana czy jednak tradycyjna.