Najpopularniejsze wiadomości, fakty i informacje dla miasta Wrocław

Mieszkańcy Brochowa doczekają się przebudowy ul. Konduktorskiej. Jest przetarg na wykonanie prac.

  • ul-konduktorska-zostanie-rozbudowana

    Ul. Konduktorska zostanie rozbudowana, fot. Wrocławskie Inwestycje


– Chodzi o zniszczony fragment jezdni na odcinku ok. 250 m między przejazdami kolejowymi linii 276 i 765 oraz o odcinek od ul. Sygnałowej do przejazdu linii kolejowej 765 o długości 300 m. To ważny łącznik dla mieszkańców Brochowa i Jagodna – tłumaczy Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji. 

Ulica Konduktorska jest drogą gminną i ma od 4,5 do 5 m szerokości, przez co jest wąsko. Tędy kursują autobusy komunikacji miejskiej m.in. 133, który zatrzymuje się na przystanku, bez zatoki, zlokalizowanym po północnej stronie drogi. Obok mieszczą się ogródki działkowe. 

– Chcemy na tym odcinku poszerzyć jezdnię, wybudować peron przystankowy oraz nowy chodnik odsunięty od drogi, tak aby zminimalizować wycinki drzew. Powstaną także zjazdy na teren parkingu w pobliżu ogródków działkowych – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. 

Czytaj też: Aleja Wielkiej Wyspy: Trwa budowa mostów nad Oławą i Odrą

Ponadto, ze względów bezpieczeństwa pojawią się progi zwalniające oraz nowe oświetlenie. Projekt przewiduje również odwodnienie drogi i nasadzenia zieleni na przebudowywanym obszarze lub w pobliskim Parku Brochowskim. 

Oferty na wykonanie przebudowy można składać do 22 lipca.