Policjanci z Siechnic odwiedzili maluchy ze żłobka w Świętej Katarzynie

Data publikacji 23.07.2022
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Mundurowi z Komisariatu Policji w Siechnicach odwiedzili najmłodszych ze żłobka w Świętej Katarzynie. Dzieci zaprosiły policjantów, aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas wakacji oraz chciały dowiedzieć się, jak wygląda służba w policyjnym mundurze. W podziękowaniu za wspaniałą wizytę, mundurowi otrzymali specjalne podziękowania.

Dzieci ze żłobka w Świętej Katarzynie, które gościły policjantów z komisariatu w Siechnicach z zaciekawieniem słuchały o wszystkim, co jest związane z pracą Policji i czym dokładnie zajmują się funkcjonariusze na co dzień. Policjanci pokazali podstawowe wyposażenie, które każdy mundurowy ma w trakcie służby przy sobie, aby móc zatrzymywać przestępców.

Nie zabrakło również najważniejszego tematu – bezpieczeństwa. Szczególnie podczas wakacji na wszystkich czyha wiele niebezpieczeństw. Omówione zostały najważniejsze kwestie dotyczące zagrożeń, na jakie narażone są dzieci, m.in. jak bezpiecznie spędzać czas nad wodą, jakich sytuacji unikać, aby się nie zgubić, co zrobić jeśli dziecko oddali się od rodziców i jak wezwać pomoc? Zostały też przypomniane zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym - jak prawidłowo korzystać z drogi, czy też w jaki sposób możemy bezpiecznie przejść przez jezdnię.

Dla dzieci największą radością była przede wszystkim możliwość bezpośredniego spotkania z prawdziwymi policjantami, którzy dodatkowo mieli przygotowane dla najmłodszych niespodziani! Każdy z nich otrzymał specjalną odznakę, którą można przypiąć do plecaka oraz kolorowanki z radiowozami i policjantami. 

W podziękowaniu za przyjęte przez policjantów zaproszenie i odwiedzenie ich w żłobku, wręczyły laurkę. 

sierż. Aleksandra Rodecka
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

 

  • Policjantka i dzieci podczas prelekcji
  • Dziecko siedzące w radiowozie na fotelu kierowcy, obok policjant
  • Policjantka dająca dzieciom odznaki
  • Policjantka wręczająca dzieciom odznaki
  • Policjanci z dziećmi na wspólnym zdjęciu
  • Laurka z podziękowaniami