Policjanci z wrocławskiej komendy uratowali życie nastolatce

Data publikacji 01.08.2022
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Natychmiastowa reakcja policjantów z wrocławskiej komendy miejskiej zapobiegła tragedii, do której mogło dojść w ubiegłym tygodniu na terenie dzielnicy Fabryczna we Wrocławiu. Nastolatka, która zdecydowała się na desperacki krok w postaci odebrania sobie życia, zażyła w tym celu sporą ilość leków oraz alkoholu. Tylko dzięki szybkiej i skutecznej reakcji policjantów cala sytuacja zakończyła się bezpiecznie.

Szybka reakcja policjantów wrocławskiej komendy doprowadziła do odnalezienia nastolatki. Cała sytuacja miała miejsce w godzinach wieczornych ubiegłego tygodnia na terenie wrocławskiej dzielnicy Fabryczna. Dziewczyna opuściła miejsce zamieszkania oświadczając matce, że nie chce dłużej żyć.

Nastolatka w tym celu zażyła sporą ilość leków dodając do tego alkohol. Wiedząc, że dziewczynie zagraża niebezpieczeństwo st. sierż. Maciej Ilnicki oraz sierż. Jagoda Posyniak natychmiast przystąpili do akcji poszukiwawczej, w wyniku której doszło do jej odnalezienia w okolicy wrocławskiej obwodnicy autostradowej. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe, które zdecydowało o przewiezieniu nastolatki do szpitala celem udzielania odpowiedniej pomocy medycznej.

Na szczęście policjantom udało się w porę skutecznie zareagować by zapobiec dalszym konsekwencjom desperackiego kroku nastolatki.

asp. Aleksandra Freus
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu