„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” na plaży w Borzygniewie

Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Policjanci z Kątów Wrocławskich oraz Komisariatu Wodnego realizując akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” spotkali się z dziećmi nad Zalewem Mietkowskim w Borzygniewie. Przedsięwzięcie zostało organizowane wspólnie z Ośrodkiem Sportów Wodnych i Rekreacji powiatu wrocławskiego oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Mietkowie. Cieszyło się ono ogromnym zainteresowaniem

Słoneczne i ciepłe lato jest doskonałą okazją do spotkań w plenerze, a wszystko po to, aby porozmawiać z najmłodszymi o bezpieczeństwie podczas trwających wakacji. 

Głównym tematem jaki poruszyli policjanci oraz przedstawiciele innych służb było bezpieczeństwo nad wodą, a dokładniej w jaki sposób spędzać czas, aby nie przysporzyć sobie kłopotów i przykrych sytuacji.

Kąpiele w jeziorach czy innych otwartych akwenach niosą za sobą wiele niebezpieczeństw, dlatego dzieci mogły posłuchać o podstawowych zasadach, których przestrzeganie zdecydowanie pozwoli na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia tragicznych w skutkach wypadków.

Policjanci oraz ratownicy WOPR odpowiadali także na liczne pytania zadawane przez najmłodszych, dlatego też tego typu akcje są niepowtarzalną okazją, aby poszerzać swoją wiedzę i mieć możliwość bezpośrednio rozmawiać z osobami doświadczonymi w tych kwestiach. Nie zabrakło także szkolenia z udzielania pierwszej pomocy.

st. sierż. Aleksandra Rodecka
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu