Policjanci z Wrocławia podsumowali pierwszy październikowy weekend

Data publikacji 03.10.2022
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Prawie 1000 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 79 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 26 osób poszukiwanych. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu aż 27 nietrzeźwych kierowców, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali prawie 1000 różnego rodzaju interwencji. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w związku ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu 27 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Funkcjonariusze zatrzymali także 26 poszukiwanych osób, a także 79 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci, patrolujący codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu