W piątek wrocławscy policjanci przeprowadzili działania pn. „Prędkość”

Data publikacji 03.10.2022
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Ponad 130 ujawnionych przekroczeń prędkości to efekty przeprowadzonych w piątek (30.10.br.) przez wrocławskich funkcjonariuszy działań kontrolno-prewencyjnych pn. „Prędkość”. Celem akcji było egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego, a w szczególności tych dotyczących ograniczeń prędkości. Jak pokazują policyjne statystyki, niestety w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, jest właśnie nadmierna prędkość i dlatego działania wrocławskich policjantów będą kontynuowane.

Policjanci podczas piątkowej akcji wykorzystali radiowozy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości będące w dyspozycji Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. 

Skontrolowano ponad 270 pojazdów, a kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości - szczególnie ci, którzy w rażący sposób przekraczali dopuszczalne ograniczenia, musieli liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Funkcjonariusze w ramach prowadzonej akcji nałożyli 193 mandaty karne za popełnione wykroczenia drogowe na terenie powiatu wrocławskiego.

Policjanci przypominają, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy. Mając to na uwadze, funkcjonariusze apelują o bezwzględne przestrzeganie przepisów, zmniejszenie prędkości i zwiększenie uwagi w rejonie przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

st. sierż. Aleksandra Poprawa
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu