Za nami pierwszy weekend lutego. Podsumowali go wrocławscy policjanci

Data publikacji 06.02.2023
Powrót
Generuj PDF
Drukuj

Ponad 800 interwencji przeprowadzili wrocławscy policjanci od piątku do niedzieli, zatrzymując aż 65 osób podejrzewanych o dokonanie różnego rodzaju przestępstw. W ręce funkcjonariuszy wpadło także 29 osób poszukiwanych. Intensywna praca mundurowych doprowadziła również do wyeliminowania z ruchu aż 17 nietrzeźwych kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy po alkoholu.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, tylko w ubiegły weekend zrealizowali 834 różnego rodzaju interwencje. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy m.in. w sytuacjach, kiedy widzieli, że naruszane jest prawo, a także interweniowali w zw. ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła również do wyeliminowywania z ruchu aż 17 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich jechał samochodem osobowym, gdy miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy Referatu Wywiadowczego z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. Nieodpowiedzialny 42-letni kierujący jechał osobowym seatem, a swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem stworzył realne zagrożenie bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. W trakcie interwencji na jaw wyszło dodatkowo, że 42-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. O jego dalszym losie zadecyduję teraz sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali także 29 poszukiwanych osób, a także 65 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub w bezpośrednim pościgu.

Policjanci, patrolujący codziennie stolicę Dolnego Śląska oraz powiat wrocławski nie ustają w wysiłkach, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Zespół Komunikacji Społecznej
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu