Nietypowa kontrola prędkości… spotkanie przy Alei Śląskiej wywołało uśmiechy na twarzach zarówno mamy i jej córeczki jak również policjantów wrocławskiej drogówki

Powrót
Generuj PDF
Drukuj
Powiadom

„Jechałam z ośmioletnią córką, która trochę się zestresowała, ale dzięki świetnemu podejściu Państwa policjantów kontrola zakończyła się, mimo zaistniałej sytuacji, uśmiechem dziecka”. Między innymi takie słowa padają w korespondencji, której adresatem są funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. A wszystko zaczęło się od przekroczenia prędkości na Alei Śląskiej, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Zatrzymana do kontroli kierująca peugeotem podróżowała z córeczką o imieniu Lena. Spotkanie z policjantami przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Mundurowi chętnie zaprezentowali dziewczynce wyposażenie radiowozu, a spotkanie zakończyli wspólnym zdjęciem.

Sytuacja miała miejsce na Alei Śląskiej. Funkcjonariusze wrocławskiej drogówki mł. asp. Mariusz Janowczyk oraz post. Jessica Gałuszko kontrolując prędkość przejeżdżających pojazdów zwrócili uwagę na kierującą, która nie stosując się do ograniczenia prędkości do 50 km/h, przekroczyła ją o 11 km/h.

Rozmowa z funkcjonariuszami przebiegła w bardzo miłej i wesołej atmosferze.

Profesjonalizm, nienaganna postawa, kompetencje oraz nutka poczucia humoru ze strony policjantów spowodowały, iż Pani Weronika oraz jej córeczka z uśmiechami na twarzach mogły odjechać z miejsca kontroli. Wcześniej jednak dziewczynka poznała działanie m.in. sygnałów pojazdu uprzywilejowanego, a jej mama zrobiła pamiątkowe zdjęcie z policjantami, oczywiście w czapce jednego z nich.

Dla Pani Weroniki to spotkanie również zakończyło się dobrze, bo tylko albo aż pouczeniem.

Zamieszczamy treść przesłanej przez Panią Weronikę Janik korespondencji oraz wspólne zdjęcie jej córeczki z policjantami, jak również nagranie pochodzące z kamery nasobnej jednego z funkcjonariuszy umieszczone w serwisie youtube.

Dzień dobry,
Nie wiedziałam gdzie mogę złożyć pochwalę, a nie skargę dlatego napisałam tutaj. W dniu dzisiejszym około godziny 11:07 zostałam zatrzymana za przekroczenie prędkości na ul. Śląskiej przy stadionie. Niestety nie zapisałam nazwisk osób, które mnie zatrzymały ale chciałam poprosić o udzielenie im pochwały. Jechałam z ośmioletnią córką, która trochę się zestresowała ale dzięki świetnemu podejściu Państwa policjantów kontrola zakończyła się mimo zaistniałej sytuacji uśmiechem dziecka. Córka poprosiła o zdjęcie, na które policjanci się zgodzili. Oby więcej takich osób w szeregach Policji.
Z wyrazami szacunku Weronika Janik

 
mł. asp. Rafał Jarząb
Komenda Miejska Policji we Wrocławiu

Pliki do pobrania

  • Deskrypcja filmu
    57.67 KB